صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
یک سوم رشد اقتصادی در برنامه ششم از محل بهره وری است

یک سوم رشد اقتصادی در برنامه ششم از محل بهره وری است

رییس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: براساس برنامه ششم توسعه کشور ( 1400- 1396 ) یک سوم رشد اقتصادی از محل بهره وری صورت می گیرد و تحقق این مهم باید پیگیری شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، علی اکبر اولیاء روز دوشنبه در پنجمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران در محل دانشگاه تربیت مدرس افزود: موضوع کاهش قیمت جهانی مواد معدنی، تولید کنندگان این بخش کشورمان را در یک رقابت بسیار سنگین در برابر رقبای خارجی قرار می دهد.
وی تصریح کرد: نابرابری رقابت در بازارهای بین المللی یک چالش جدی برای همه بخش های ایران به حساب می آید، درعین حال در عرصه معادن این مهم قابل توجه است.
رییس سازمان ملی بهره وری ایران تاکید کرد: چنانچه نظام تولید و قیمت تمام شده محصولات را ساماندهی نکنیم، امکان رقابت فراهم نمی شود.
وی خاطرنشان ساخت: سهم 35 درصدی بهره وری در رشد اقتصادی در طول سالهای برنامه ششم توسعه، گواه اهمیت این موضوع است.
به گفته این مقام مسئول، رقم 35 درصدی بهره وری که برای کل بخش های اقتصادی پیش بینی شده، رشد بخش معدن 8.8 درصد مورد انتظار است که از این رقم 2.4 درصد مربوط به بهره وری می شود.
وی یاداور شد: کشورهای سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن با تمرکز بر موضوع بهره وری توانسته اند رشد قابل توجهی بدست آورند، بگونه ای که تا سطح 50 درصد از رشد خود را مرهون بهره وری می دانند.
رییس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: مردم در کوچه و بازار از وضعیت اقتصادی گلایه دارند، درحالی که جمهوری اسلامی این ظرفیت را دارد تا به نحو احسن اداره شود و بنابراین مسئولان این وظیفه را برعهده دارند که امور را به شکل شایسته و با بهره وری لازم انجام دهند.
وی تصریح کرد: اصلاح قوانین و مقررات از سوی مجلس شورای اسلامی نیز می تواند در سهولت کسب و کار نقش داشته باشد و مردم چشم انتظار تحرک و تحول در اقتصاد کشور هستند.
به گزارش ایرنا، کشور دارای 10 هزار معدن است که از این رقم نزدیک به 6 هزار معدن فعال و بقیه در حال تجهیز و یا راکد است.
میزان استخراج معادن کشور سالانه حدود 400 میلیون تن است و ارزش ذخایر شناسایی شده معدنی کشورمان افزون بر 770میلیارد دلار براورد شده است.
پنجمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران که از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) از شرکت های برتر در زمینه صادرات، پروژه های بهبود بهره وری و 10 شرکت بهره ور با اهدای گواهینامه تقدیر به عمل آمد.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۲۲ هزار پرونده قصور پزشکی در ۹ ماه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اگرچه نمی توان واژه “قصور” را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *