صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دلایل آسیب دیدگی انتهای ران

دلایل آسیب دیدگی انتهای ران

درد در ناحیه بالای ران پا می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و معمولا تشخیص دادن این درد آسان نیست. این درد می‌تواند از عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها باشد.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از سایت MNT، درد در ناحیه بالای ران پا می‌تواند به دلیل آسیب دیدگی عضلات باشد که می‌تواند این درد را در خانه درمان کرد. در صورتی که این درد شدید باشد و از بین نرود احتمال دارد که این درد به دلیل مشکلات جدی‌تری باشد.
دلایل شایع درد در ناحیه بالای ران عبارتند:
آسیب دیدگی عضلات:
از آنجایی که عضلات با حجم زیاد در قسمت بالای ران وجود دارد، معمولا درد در این ناحیه به دلیل آسیب دیدگی عضلات است. آسیب دیدگی‌های مختلف این ناحیه عبارتند از:
رگ به رگ شدن:
ممکن است عضلات یا رباط‌ها در این ناحیه رگ به رگ شده باشد یا حتی پاره شده باشند. نشانه آسیب دیدگی رباط و تاندون عبارتند از: درد ناگهانی به هنگام افتادن یا ورزش شدید
– دردی که به سمت بالا و پایین پخش می‌شود
– سخت بودن  حرکت دادن ران
– تورم اطراف محل درد
آسیب دیدگی به دلیل فعالیت زیاد:
این آسیب دیدگی با گذشت زمان بدتر می‌شود این درد حتی در زمان استراحت نیز احساس می‌شود.
فعالیت نداشتن در زندگی:
در صورتی که فرد به اندازه کافی ورزش نکند و زمان زیادی را بنشیند به عضلات بالای ران آسیب وارد می‌شود و درد شدید ایجاد می‌شود.
این درد حتی می‌تواند به مفاصل نیز فشار وارد کند. ورزش نکردن و حرکت نداشتن باعث ضعیف شدن عضلات می‌شود. این درد ممکن است در طول زمان افزایش یابد.
درد بر اثر آسیب دیدگی در ناحیه دیگر:
ممکن است آسیب دیدگی در قسمت دیگری از بدن ایجاد شود و به قسمت بالای ران نیز گسترش یابد.

همچنین مطالعه کنید:

پویش اقتصادی «راه نو» برای تشکیل مجلس نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *