صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
حکم دادگاهی در آمریکا برای افشای جزئیات قرارداد بوئینگ با ایران

حکم دادگاهی در آمریکا برای افشای جزئیات قرارداد بوئینگ با ایران

یک قاضی فدرال در آمریکا در ارتباط با یک پرونده شکایت علیه ایران از شرکت بوئینگ خواست تا جزئیات قراردادش با تهران را در اختیار شاکیان این پرونده قرار دهد.
به گزارش کسب و کار نیوز  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روبن کاستیلو قاضی دادگاه منطقه‌ای شیکاگو طی حکمی به شرکت هواپیماسازی بوئینگ دستور داد تا جزئیات قرارداد ۱۶ میلیارد دلاری خود با ایران را در اختیار شاکیان پرونده‌ای قرار دهد که مدعی دست داشتن تهران در حملات تروریستی ۲۰۰۳ هستند و می‌خواهند از ایران غرامت ۶۷ میلیون دلاری دریافت کنند.
شرکت بوئینگ در این قرارداد قرار است ۸۰ فروند هواپیمای مسافربری به خطوط هوایی ایران‌ایر، شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران بفروشد.
این قاضی فدرال با صدور این حکم با استدلال بوئینگ مبنی بر این مخالفت کرده است که افشای جزئیات قراردادش با ایران نه تنها این معامله بزرگ بلکه اجرای توافق هسته‌ای را هم به خطر می‌اندازد.
توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در ژوئیه ۲۰۱۵ حاصل و منجر به محدودیت برنامه هسته‌ای تهران در ازای رفع تحریم‌های بین‌المللی این کشور شد. فروش هواپیمای مسافربری به ایران بخشی از تعهدات آمریکا در این توافق است.
کاستیلو ضمن اعلام حکم خود همچنین تصریح کرد که دولت ترامپ در روز دوم فوریه به دادگاه اعلام کرده که در حال همکاری با توافق سال ۲۰۱۵ است و از این رو درباره اینکه آیا دادگاه باید از بوئینگ بخواهد که جزئیات قراردادش را منتشر کند یا نه، موضعی اتخاذ نکرده است.
سخنگوی شرکت آمریکایی بوئینگ نیز تاکنون اظهارنظری درباره حکم روز سه‌شنبه دادگاه شیکاگو نکرده است.
به گزارش ایسنا، دادگاه‌های فدرال آمریکا پیش از این نیز با طرح ادعاها و اتهامات بی‌پایه و اساس علیه کشورمان، ایران را به پرداخت غرامت به قربانیان حوادثی که تروریستی خوانده می‌شوند، محکوم کرده است. شاکیان این پرونده‌ها خواهان ارزیابی اموال ایران در آمریکا هستند تا بتوانند با تکیه بر ادعاهای واهی‌شان غرامت دریافت کنند.

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی از چرخش گردونه شانس خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، شماری از کارشناسان نیز بر این باورند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *