صفحه اصلی / آسیب شنوایی ناشی از انفجار برگشت‌ناپذیر است

آسیب شنوایی ناشی از انفجار برگشت‌ناپذیر است

 

نایب رئیس انجمن شنوایی شناسان استان تهران با اشاره به مراسم چهارشنبه‌ آخر سال، از خانواده‌ها خواست از آسیب‌های شنوایی ناشی از ضربه‌های صوتی به فرزندان خود جلوگیری کنند.
 به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، سمیرا دولت آبادی گفت: با توجه به نامگذاری روز دوازدهم اسفند(سوم مارس ) به عنوان روز جهانی حفاظت از شنوایی، انجمن علمی شنوایی شناسان استان تهران به منظور فرهنگ سازی و افزایش آگاهی شهروندان از عوامل ایجاد کم شنوایی و راه های پیشگیری و مقابله با آنها اقدام به برگزاری برنامه‌های متنوعی در سطح شهر تهران کرده است. گزیده‌ این برنامه‌ها شامل برگزاری غرفه‌ حفاظت از شنوایی در روز جمعه یازدهم اسفند در بوستان آب و آتش خواهد بود.
وی افزود: برگزاری مسابقه‌ ویژه‌ مقاله نویسی با موضوعات مربوطه،  استقرار پایگاه های اطلاع رسانی با حضور کارشناسان در میادین اصلی شهر تهران در روز شنبه، و راهنمایی و مشاوره مراجعه کنندگان از برنامه های دیگر این انجمن خواهد بود.
دولت آبادی با عنوان این مطلب که مقادیر قابل توجهی بروشور اطلاع رسانی درباره سلامت شنوایی چاپ شده و برای توزیع در بین شهروندان آماده است، گفت: برگزاری سخنرانی‌هایی با موضوع انواع آسیب‌های شنوایی و روش‌های پیشگیری از آن در سطح مدارس شهر تهران توسط کارشناسان شنوایی شناسی، از دیگر برنامه‌های انجمن است.
وی با اشاره به اینکه شنوایی یکی از مهم ترین حواس پنج گانه‌ انسان و دریچه ارتباطی با نغمه‌های خوش زندگی است، ادامه داد: مشکلات شنوایی و بیماری های مربوط به گوش ممکن است پیامدهایی همچون، کاهش شنوایی، عدم درک گفتار، سرگیجه، عدم تعادل و…، را به دنبال داشته باشد.
دولت آبادی تاکید کرد: مشکل شنوایی می‌تواند جنبه‌های مختلف زندگی فرد اعم از زندگی اجتماعی، عاطفی، اقتصادی و… ، را تحت تاثیر قرار داده و فرد را به ورطه انزوا بکشاند.
وی درباره تاثیر زندگی در شهرهای صنعتی بر سلامت شنوایی، گفت: امروزه با توجه به صنعتی شدن زندگی‌ها، انواع و اقسام آلودگی‌های صوتی موجود در محیط کار و زندگی افراد، مصرف بی‌رویه‌ی داروها، تغدیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی و روانی، می‌توان گفت که سلامت شنوایی مردم در خطر است.
دولت آبادی افزود: همچنین با توجه به شیوع بیماری های مزمنی مانند دیابت، فشار خون، چربی خون و…، از همه مهم تر، افزایش بالای سالمندی در جامعه، ضرورت افزایش آگاهی عمومی از روش‌های حفاظت از شنوایی و پیشگیری از ایجاد انواع آسیب‌های شنوایی بیش از پیش احساس می‌شود.
خانوادهای تهرانی می‌توانند در روز جمعه، یازدهم اسفندماه جاری از پایگاه مستقر در بوستان آب و آتش دیدن کنند.

همچنین مطالعه کنید:

Beauty of elderly teeth

توصیه های کلیدی برای بهداشت دهان و دندان سالمندان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا: از دست دندان‌ها که بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *