صفحه اصلی / رویداد کارآفرینی "کارمانو" برگزار شد

رویداد کارآفرینی "کارمانو" برگزار شد

نخستین رویداد کارآفرینی "کارمانو" با حضور نماینده مردم کرمان در مجلس، مدیران ارشد شرکت پرداخت نوین آرین، شتاب‌دهنده نوین‌تک و جمعی از مسئولان و دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد. 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از آریابازار، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در مراسم برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی "کارمانو" طی سخنانی با اشاره به لزوم حمایت از طرح‌های استارتاپی گفت: توجه به محصولات دانش‌بنیان از جمله ضرورت‌های اقتصادی کشور است که باید مورد توجه همه بخش‌ها قرار بگیرد تا شاهد رشد و توسعه این بخش در کل کشور باشیم.
وی به برگزاری رویداد کارمانو در استان کرمان اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه‌هایی از این دست فرصت بروز استعدادها و توانمندی‌های جوانان تحصیلکرد و علاقه‌مند به این بخش را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت پارک علم و فناوری مطلوب نیست، اظهار داشت: البته در استان کرمان 50 استارت‌آپ خوب فعالیت دارند که 20 مورد آن به سودآوری رسیده و حرکت باشتابی را در پیش دارند.
پورابراهیمی از تشکیل کمیته اقتصاد دانش‌بنیان در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و گفت: پیش‌نویس طرح اقتصاد دانش‌بنیان طی سه ماه ابتدایی سال آینده آماده می‌شود که با این طرح زمینه فعالیت در این بخش بیش از پیش تسهیل می‌شود.
وی، صادرات محصولات دانش‌بنیان را یک ضرورت برای اقتصاد ایران دانست و گفت: برای این کار بودجه و مشوق‌های لازم دیده نشده که باید در قوانین و مقررات زیرساختی لحاظ شوند، که در این راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمادگی دارند که این پیش‌نویس را در صورت تمایل در اختیار جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهند تا آنها نیز نظرات کارشناسی، پیشنهادات و اصلاحات خود را ارائه دهند تا برای تصویب قانون برای کل کشور تعریف کنیم.
پورابراهیمی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از کشورها به این سمت حرکت کردند که به خلق مزیت یعنی استفاده از دانش، علم و تخصص برای ایجاد توانمندی اقتصادی بروند، ادامه داد: برای ارزیابی حوزه اقتصادی کشورها در شرایط کنونی، دیگر ملاک طلا، معدن و نفت نیست، بلکه در کنار آن موضوع سرمایه‌های انسانی مبتنی بر دانش و علم را مدنظر دارند.
در این مراسم محمود پیرهادی عضو هیات مدیره شرکت پرداخت نوین نیز گفت: شرکت پرداخت نوین به عنوان یکی از شرکت‌های قدیمی ارایه دهنده خدمات پرداخت، از سال‌های قبل توجه ویژه‌ای به حمایت از کسب و کارهای نو و خلاقانه داشته که در این راستا اقدامات بسیار خوب و تعیین‌کننده‌ای صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: اهمیت موضوع به گونه‌ای بود که مدیران ارشد شرکت برای هدایت استارت‌آپ‌های نوپا، شتاب دهنده "نوین‌تک" را تاسیس کرد که رویداد کارمانو در دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز با برنامه‌ریزی و هدایت مدیران این شتاب‌دهنده برگزار شد . 
وی ایده‌ها و برنامه‌های شرکت کنندگان در رویداد کارمانو در دانشگاه شهید باهنر کرمان را فراتر از انتظار دانست و گفت: هر چند حضور در رویداد کارمانو اولین تجربه تعدادی از شرکت‌کنندگان بود، ولی سرعت و ایده بچه‌های دانشگاه کرمان امیدبخش بود.
وی از آمادگی شتاب‌دهنده نوین‌تک برای ارایه مدل‌های توسعه کسب و کار به استارت‌آپ‌ها در سراسر کشور خبر داد و گفت: این آمادگی وجود دارد تا بتوان با آگاهی بخشی به فعالان این بخش زمینه رشد و پویایی ایده‌های کاربردی را فراهم کرد.
پیرهادی افزود: در این راستا به منظور تسهیل ارایه خدمت به استارتاپ‌ها توسعه دفاتر شتاب‌دهنده نوین‌تک در دستور کار قرار دارد و به زودی راه‌اندازی دفاتر استانی این شتاب‌دهنده در سراسر کشور آغاز خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد دفتر کرمان به عنوان نخستین دفتر شتاب‌دهنده نوین‌تک در استان‌ها به زودی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
حسین نظام‌آبادی پور معاون پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این مراسم با اشاره به تاثیر نظام دانشجویی بر موفقیت و اثر گذار آموزش، گفت: برگزاری برنامه‌های نو و خلاقانه مانند رویداد کارمانو زمینه ایجاد نشاط را در بین دانشجویان فراهم می‌کند.
وی افزود: برگزاری این برنامه فرصت مغتنمی است که دانشجویان علاقه‌مند بتوانند با مدل‌های جدید در حوزه‌های استارتاپی آشنا شوند.
محمدرضا قبادی مدیرعامل شتاب‌دهنده نوین‌تک نیز در این مراسم با اشاره به استقبال قابل توجه دانشجویان رشته‌های مختلف از این رویداد گفت: در سه روز برگزاری رویداد کارمانو 85 شرکت‌کننده در قالب 17 تیم از دانشگاه‌ها و استارتاپ‌های استان کرمان به رقابت پرداختند.
وی افزود: در پایان روز سوم و پس از معرفی ابعاد مختلف ایدها، بر اساس رای هیات داوران تیم‌های "تجربه ساز"، "تورینگ" و "آنلاین بیتوتی" به مقام‌های اول تا سوم این رویداد دست یافتند.
محسن صانعی دبیر رویداد کارمانو نیز هدف از برگزاری رویداد کارآفرینی کارمانو، آشنایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان کرمان با مفاهیم کارآفرینی و اصول راه‌اندازی کسب و کار دانست و گفت:
در این رویداد آموزشی زمینه‌های فناوری‌های نوین در چهار حوزه iot ، it، فینتک و صنعت بازی‌ سازی به شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان ایده کارآفرینی داشته باشند آموزش داده می‌شود.
نخستین رویداد کارآفرینی کارمانو به همت دانشگاه شهید باهنر کرمان، شرکت پرداخت نوین و شتاب‌دهنده نوین‌تک طی روزهای 2 و 4 اسفند با حمایت شرکت‌های دانه، دیده‌بان نت، لندیما، نکو، تی تاکز و استاتارپ نایت، مجموعه فاوا در استان کرمان، شهرداری کرمان، و پارک علم و فناوری کرمان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد ضمن اینکه جوایز برگزیدگان نیز به همت شرکت‌های دانه و دیده‌بان نت به برندگان اهدا شد. 

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *