صفحه اصلی / آذربایجان شرقی، مرکزی و کرمان کمترین نرخ بیکاری را در کشور دارند

آذربایجان شرقی، مرکزی و کرمان کمترین نرخ بیکاری را در کشور دارند

بر اساس آمارها، استان های آذربایجان شرقی، مرکزی و کرمان با رتبه های 31 تا 29 کمترین نرخ بیکاری را در بین استانهای کشور به خود تخصیص داده اند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از 
 ایرنا، جایگاه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استانهای کشور1394 که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، در بخش نیروی انسانی نرخ بیکاری در استان های کشور رتبه بندی شده است و رتبه یک به استانی که بیشترین و رتبه 31 به استانی که کمترین نرخ بیکاری را دارد، تعلق می گیرد.
بر اساس این گزارش، استان های آذربایجان شرقی، مرکزی و کرمان رتبه های 31 تا 29 را به خود تخصیص داده اند و نرخ بیکاری در این استان ها به ترتیب 7.3 ، 7.9 و 7.9درصد است.
استان های یاد شده در سال 1394 کمترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور به خود تخصیص داده بودند.
همچنین استان های کهگیلویه و بویراحمد،کرمانشاه و چهار محال بختیاری رتبه های یکم تا سوم را به لحاظ بالا بودن نرخ بیکاری داشتند به طوری که این نرخ به ترتیب 17.7 ، 17.6 و 16.4 درصد را در سال 1394 نشان می دهد.
کمترین و بیشترین بیکاری در استان های آذربایجان شرقی و کهگیلویه و بویراحمد است به طوری که در سال 1394 آذربایجان شرقی با 7.3درصد رتبه31 و کهگیلویه و بویراحمد با رتبه یکم، نرخ بیکاری 17.7درصد را در کشور تجربه کردند.
**مناطق شهری
استان های تهران،کرمان و سمنان با نرخ بیکاری به ترتیب 8.2، 8.7 و 9 درصد کمترین نرخ بیکاری مناطق شهری کشور را به خود تخصیص داده بودند.
همچنین مناطق شهری استان های کرمانشاه،کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال بختیاری با نرخ بیکاری 21.3، 18.1 و 17.5 درصد دارای بیشترین نرخ بیکاری در کشور بودند.
**مناطق روستایی
مناطق روستایی استان های آذربایجان شرقی،مرکزی و یزد رتبه های 31تا29 را به لحاظ پایین بودن نرخ بیکاری به خود اختصاص داده بودند؛ این نرخ به ترتیب 2.8، 4.3 و 4.8درصد در سال 1394 بود.
همچنین استان های استان های کهگیلویه و بویراحمد ،چهار محال بختیاری و کردستان رتبه ها یکم تا سوم به لحاظ بالا بودن نرخ بیکاری را به خود تخصیص داده اند به طوری که این نرخ به ترتیب 15.8 ،14.5 و 13.2 درصد برای مناطق یاد شده اعلام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *