صفحه اصلی / امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران

امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران

شرکت ملی حفاری ایران (NIDC) و شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران (IPMI) در زمینه مشارکت در پروژه‌های حوزه‌های نفت و گاز که در قالب EPCF/EPDF از سوی شرکت ملی نفت ایران اعلام می‌شود، قرارداد همکاری امضا کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز، این تفاهم نامه روز (ششم اسفندماه) در محل سالن کنفرانس شرکت ملی حفاری ایران در ساختمان مرکزی هشتم نفت در تهران به امضای سپهر سپهری مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره این شرکت و حسن بویری مدیرعامل شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران رسید.
در مراسم امضا و مبادله این تفاهم نامه مدت اعتبار این سند همکاری یک سال عنوان شد که با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.
در این مراسم مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: با توجه به توانمندی‌های این شرکت در بخش‌های بالادستی توسعه میادین و همچنین فعالیت‌های شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران در بخش پایین دستی صنعت نفت، انتظار می‌رود این همکاری فرصت مناسبی برای تعامل مؤثر میان دو شرکت فراهم آورد.
همچنین مدیرعامل شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران به حوزه فعالیت‌های این شرکت اشاره کرد و گفت: فعالیت ما در بخش‌های تأمین نیازهای صنایع مختلف بویژه اجرای پروژه‌های پایین دستی صنایع نفت و گاز تمرکز دارد و همکاری با شرکت ملی حفاری ایران را در راستای توسعه فعالیت‌های شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران با اهمیت می‌داند.
در حاشیه این مراسم مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران با استقبال از همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه با شرکت‌های داخلی بخصوص شرکت‌های فعال در عرصه صنایع نفت و گاز و حفاری، تصریح کرد: این شرکت با برخورداری از ۷۳ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و طیف وسیعی از خدمات جانبی حفاری یکی از شرکت‌های بین المللی مجرب و توانمند در زمینه فعالیت‌های حفاری و خدمات فنی تخصصی مرتبط با این صنعت در کشور می‌باشد.
مهندس سپهری با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران حضور فعال در پروژه‌های برون مرزی را هدفگذاری و در دستور کار قرار داده است، افزود: در نخستین گام مشارکت در پروژه‌های صنعت نفت عراق و شرکت‌های خارجی که در آن کشور فعالیت دارند مدنظر می‌باشد و به زودی هیأتی از مدیران ارشد شرکت جهت بررسی پیشرفت مذاکرات به آن کشور سفر می‌کند.
وی تقویت و روز آمد سازی ناوگان حفاری شرکت بویژه در بخش دریا را مورد اشاره قرار داد و گفت: نگاه بنگاهداری اقتصادی و درآمد زایی سیاست راهبردی ملی حفاری است و تلاش می‌شود تا ضمن پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور، گستره فعالیت‌ها به سایر کشورهای نفتخیز منطقه توسعه یابد.

 

همچنین مطالعه کنید:

maskan

خروج کم درآمدها از فهرست طرح ملی مسکن

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، از همان ابتدای طرح و زمانی که جزئیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *