صفحه اصلی / نیمی از بیکاران اروپایی در معرض فقر

نیمی از بیکاران اروپایی در معرض فقر

دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد خطر فقر برای بیکاران پنج برابر بیشتر از شاغلان است.
به گزارش ایسنا، حدود نیمی (۴۸.۷ درصد) از شهروندان ۱۶ تا ۶۴ سال اتحادیه اروپا که فاقد شغل هستند، پس از اتفاقات سال ۲۰۱۶ در معرض خطر فقر هستند. طی ۱۰ سال اخیر نسبت افراد بیکاری که در خطر فقر هستند دائماً افزایش یافته است و از ۴۱.۵ درصد در سال ۲۰۰۶ به ۴۸.۷ درصد در سال ۲۰۱۶ رسیده است.
افراد در معرض فقر به کسانی اطلاق می‌شود که کمتر از ۶۰ درصد میانگین درآمد قابل تصرف، درآمد دارند. طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۶ آلمان با ریسک ۷۰.۸ درصدی، بیشترین خطر فقر را برای بیکاران دارد و با فاصله‌ای زیاد از این کشور، لیتوانی با ۶۰.۵ درصد، لتونی با ۵۵.۸ درصد، بلغارستان با ۵۴.۹ درصد، استونی با ۵۴.۸ درصد، جمهوری چک با ۵۲.۳ درصد، رومانی با ۵۱.۴ درصد و سوئد با ۵۰.۳ درصد قرار دارند.
همچنین از سوی دیگر تنها ۳۸.۶ درصد از بیکاران دانمارکی در خطر فقرند و این کشور کمترین ریسک دارد، پس از دانمارک نیز فرانسه با ۳۸.۴ درصد، قبرس و فنلاند با ۳۷.۳ درصد قرار دارند.
اما در سال ۲۰۱۶ بیش‌ترین شکاف نسبت خطر بیکاران و شاغلان در آلمان مشاهده شد. در این کشور ۷۰.۸ درصد از بیکاران در خطر فقر قرار دارند، در حالی که این میزان برای شاغلان تنها ۹.۵ درصد است. بعد از آلمان بیشترین شکاف متعلق به لیتوانی با ۵۱.۸ درصد، جمهوری چک با ۴۸.۵ درصد و لتونی با ۴۷.۳ درصد است. از طرف دیگر کمترین شکاف در فرانسه با ۳۰.۵ درصد، پرتغال با ۳۰.۸ درصد و قبرس با ۳۷.۳ درصد به ثبت رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

snap

سیگنال منفی به سرمایه‌گذاران خارجی

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، ژوبین علاقبند، مدیرعامل «اسنپ»، تاکنون سکوت اختیار کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *