صفحه اصلی / تقدیر وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت از بانک صنعت و معدن به خاطر اولین واگذاری به بخش خصوصی

تقدیر وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت از بانک صنعت و معدن به خاطر اولین واگذاری به بخش خصوصی

مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت از بانک صنعت و معدن به عنوان اولین بانک دولتی کشور که موفق به انجام واگذاری شرکتهای زیر مجموعه خود به بخش خصوصی شده است، تقدیر و تشکر کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای اقدام بانک صنعت و معدن (در خصوص فروش ۵۱ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار) را الگوی خوبی دانست که به قیمت مناسب از طریق بورس عرضه شده و سهام خود را به اقل رسانده‌اند.
شریعتمداری نیز در نامه‌ای به رئیس جمهوری در این خصوص آورده است: بانک صنعت و معدن به عنوان اولین بانک دولتی، با توجه به حمایت‌های این وزارتخانه و بر اساس برنامه ریزی ها، ارزش گذاری حرفه‌ای و طی تشریفات قانونی موفق گردید در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ نسبت به عرضه ۵۱ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن با نماد بورسی " وصنعت " به ارزش حدود ۴,۳۶۰ میلیارد ریال از طریق سازمان بورس اوراق بهادار اقدام نماید و بدین ترتیب فروش سهام شرکت مذکور محقق گردید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه این نامه تاکید کرده است: قیمت تابلوی هرسهم هنگام اعلام بانک به سازمان بورس برابر با ۱۱۳ تومان بود که با قیمت پایه هر سهم ۱۹۰ تومان، حدود ۶۸ درصد بالاتر از قیمت (اندکی بالاتر از NAV) به فروش رسیده است .
گفتنی است بانک صنعت و معدن روز ۲۴ بهمن ماه در جریان معاملات بورس تهران، بلوک ۵۱ درصدی سهام سرمایه گذاری صنعت و معدن را فروخت تا فرآیند واگذاری سهام شرکت‌های متعلق به بانک‌ها از سوی این بانک با موفقیت آغاز شود. بر اساس اعلام سازمان بورس اوراق بهادار، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران این بلوک سهام را خریداری کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *