صفحه اصلی / همکاری‌های ایران و هند در حوزه انرژی توسعه می‌یابد

همکاری‌های ایران و هند در حوزه انرژی توسعه می‌یابد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، بهرام قاسمی دیروز (دوشنبه، هفتم اسفندماه) با اشاره به دستاوردهای مثبت سفر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری در بخش انرژی، اظهار کرد: مباحث زیادی برای همکاری در حوزه انرژی در منطقه وجود دارد، متاسفانه شرایط برخی کشورهای منطقه زمینه تحقق چنین همکاری‌هایی را محقق نکرده است.
سخنگوی وزارت امورخارجه افزود: طرح‌های خوبی برای همکاری میان کشورهای منطقه وجود دارد که امیدواریم شرایط تحقق آنها فراهم شود.
وی به سفر رئیس جمهوری به هند در اواخر بهمن ماه اشاره کرد و گفت: در این سفر در مورد انرژی، نفت و گاز مباحثی مطرح شد. ایران و هند در حوزه انرژی به ویژه در منطقه مکران همکاری‌های خود را ادامه می‌دهند، امیدواریم چنین همکاری‌هایی به سود تمامی کشورهای منطقه باشد.
سخنگوی وزارت امورخارجه در ادامه با اشاره به اینکه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بدون شک برای ایران منافعی در بر داشته است، گفت: ما در برجام منافع زیادی داشتیم، اما با کارشکنی‌ها و بدعهدی‌های آمریکا روبه‌رو هستیم.
قاسمی با بیان اینکه به نظر می‌رسد سیاست جدید آمریکا بازگشت دوباره نقش شرکت‌های نفتی در اقتصاد این کشور است، افزود: یکی از دلایل آمریکا برای حضور در منطقه تسلط بر بخش انرژی برخی کشورهاست.

همچنین مطالعه کنید:

khansari

کیمته داوری مشترک میان ایران و چین تشکیل می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، صبح امروز، مسعود خوانساری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *