صفحه اصلی / گزارش فیبا از بسکتبال ایران/ قدرت واقعی تیم ملی دیده شد

گزارش فیبا از بسکتبال ایران/ قدرت واقعی تیم ملی دیده شد

فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به عملکرد تیم ملی ایران برابر عراق پرداخته است.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در یک دیدار جذاب توانست برابر تیم ملی عراق به برتری برسد و انتقام شکست دور رفت از مسابقات انتخابی جام جهانی را بگیرد. ستاره‌های ایران در این مسابقه ۸۳ بر ۵۳ حریف خود را مغلوب کردند و به صدر گروه D تکیه زدند. فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به این پیروزی ایران اشاره کرده و نوشته‌است:

با رهبری حامد حدادی و صمد نیکخواه‌بهرامی ایران قدرت واقعی خود را برابر عراق نشان داد و به برتری رسید. تیم ملی ایران نتیجه دیدار رفت را به خوبی جبران کرد. عراق در شروع مسابقات انتخابی ایران را شوکه کرد و در اردن برابر این تیم برنده شد اما در بازی برگشت حدادی با ۱۵ امتیاز، ۹ ریباند، ۲ توپ‌ربایی و ۲ بلاک شات بهترین بازیکن بود و در کنارش صمد نیکخواه بهرامی نیز با ۱۶ امتیاز و ۷ پاس منجربه‌گل دیگر بازیکن مؤثر تیم ملی نام گرفت.
دفاع خوب ایران به خصوص در نیمه دوم باعث شد مهره‌های کلیدی عراق عملکرد خوبی نداشته باشند. در این میان دیماریو میفیلد بازیکن تبعه شده عراق نیز عملکرد خوبی نداشت و تمام امتیازهایش را در نیمه نخست کسب کرد.
علی رغم اینکه ایران در کوارتر اول ۲۲ بر ۲۱ از عراق عقب بود اما در این مسابقه سرشار از انرژی و انگیزه بود. ایران اوج قدرت خود را از کوارتر دوم نشان داد و در ادامه مسابقه تیمی با سطح بسیار بالا بود. ایران زمانی که ۴۳ بر ۲۳ از عراق پیش افتاد ثابت کرد که دست نیافتنی است و برنده بازی خواهد شد.
ایران با این پیروزی با فاصله در صدر گروه چهارم انتخابی جام جهانی ایستاد و عراق هم که چند وقت پیش ایران را برده بود به رده چهارم سقوط کرد.
حالا ایران خودش را برای کسب دو پیروزی در پنجره سوم مسابقات آماده می‌کند. ایران در تهران به مصاف قزاقستان می‌رود و در دوحه برابر قطر بازی خواهد کرد. عراق هم در پنجره سوم برای باقی ماندن در رقابت‌های انتخابی تلاش خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *