صفحه اصلی / توسعه بدون زنان ممکن نیست

توسعه بدون زنان ممکن نیست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شهناز رمارم در اختتامیه سومین دوره مسابقات بانوان ورزشکار فنی حرفه‌ای سراسر کشور که در سالن همایش مرکز آموزش تربیت معلم شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد، در خصوص نگاه جامعه به فعالیت‌های بانوان، اظهار کرد: ما زنان با اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهیم، همیشه در اقلیت به سر می‌بریم، در همه جا و حتی در خانه باید از سهم خودمان مادرانه بگذریم و اگر نگذریم، مادر نیستیم.
وی خاطرنشان کرد: به اقتضای زمانه از خانواده سنتی به خانواده‌ مدرن رسیدیم، زن علاوه بر مادر، دختر ‌و همسر بودن، در لباس یک عضو شاغل در اجتماع نیز حضور دارد، اما مسئولیت خانه‌داری را هم فراموش نکرده، اما در جامعه برای گرفتن سهم خود باید التماس کند، خطاب به مردان کشورمان می‌گویم که باید زنان را ببینید.
رمارم گفت: توسعه بدون تکیه بر تمام منابع امکان‌پذیر نیست، نیمی از این منابع، زنان هستند، در کشور برای تربیت هریک از این زنان میلیون‌ها تومان هزینه می‌شود، برای هر مدرک لیسانس میلیون‌ها تومان هزینه می‌شود، این مدرک لیسانس‌ها که اهدا می‌شود و آن جوانی که فارغ‌التحصیل می‌شود برای پیشرفت کشور بدون توجه به جنسیت، شایستگی را ببینیم.
عضو شورای پنجم شهر مشهد خاطرنشان کرد: تا چه زمانی زنان برای کار باید فقط سوابق خود را ارائه دهند، سوابق از یک جایی باید شروع شود، باید این زنان دیده شوند.
رمارم خطاب به مدیران فنی‌و‌حرفه‌ای، عنوان کرد: زنان کارشناس را خوب ببینید، مسئولانی که حامی ما زنان هستید وقتی در جلسات انتصاب یا در جلسات شورای سیاست‌گذاری شرکت می‌کنید، زنان را هم ببینید.
وی خاطرنشان کرد: زنان ما شایسته، اما محجوبند، چه در خانه و چه در جامعه به نفع مردان کناره‌گیری می‌کنند، این ایثار و ازخودگذشتگی را به حساب خود کم‌بینی نگذارید.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *