صفحه اصلی / پشت پرده دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال عراق و عربستان

پشت پرده دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال عراق و عربستان

عراقی‌ها امیدوارند میزبانی آنها بعد از ۴۰ سال از عربستان نتیجه دهد و فیفا محرومیت این کشور از بازی‌های خانگی را به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا عراق قرار است چهارشنبه بعد از چهار دهه یک دیدار دوستانه را برابر عربستان میزبانی کند. دیداری که عراقی‌ها اهدافی برای آن در سر دارند تا فیفا محرومیت این کشور از بازی‌های خانگی را لغو کند.
دیدار عراق و عربستان قرار است در شهر بصره برگزار شود و عراقی‌ها می‌خواهند به فیفا نشان دهند که توان میزبانی از دیدارهای خانگی خودشان را در امنیت دارند و امیدوار هستند فیفا را متقاعد کنند تا اجازه دهند از این پس بازی‌های عراق در کشور خودش برگزار شود.
از سال ۱۹۹۰ که عراق به کویت حمله کرد، این کشور با محرومیت‌هایی از جمله برگزاری بازی‌های خانگی خارج از کشور خودش رو برو شد. البته بازی‌های داخلی عراق هم‌چنان در این کشور برگزار می‌شود. همچنین بعد از حمله آمریکا به عراق و سرنگونی دیکتاتور این کشور، صدام حسین، دورباره این قانون تمدید شد و عنوان شد عراق نمی‌تواند در بازی‌های خانگی در کشور خودش میزبان باشد.
در سال ۲۰۱۲ این محرومیت مدتی لغو شد ولی بعد از آنکه در شهر کردنشین اربیل در دیدار عراق و اردن درگیری‌های زیادی رخ داد، فیفا دوباره این قانون را اعمال کرد و عنوان کرد عراق نمی‌تواند در بازی‌های خانگی خود در رویدادهای بین المللی میزبان باشد و این کشور بازی‌های خانگی خودش در انتخابی جام جهانی روسیه را در ایران برگزار کرد.
بعد از آنکه عراقی‌ها در دسامبر موفق شدند داعشی ها را از کشور خودشان بیرون کنند، فیفا این قانون را کمی تلطیف کرد و به عراق اجازه داد دیدارهای دوستانه را در شهرهای اربیل، بصره و شهر مذهبی کربلا برگزار کند.
عبدالحسین عبطان وزیر ورزش و جوانان عراق درباره این رویداد گفت: سیاست در همه جای دنیا وجود دارد و عربستان نیز وزنه مهمی در سیاست است و ما امیدواریم این دیدار کمک کند تا بقیه کشورها هم از آن استقبال کنند و برای بازی‌های خودشان به عراق بیایند و در نهایت این محرومیت از بازی‌های خانگی لغو شود.
رسانه‌های عراقی همچنان اعلام کردند که سران فوتبال این کشور از جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا دعوت کردند تا به عراق سفر کند و دیداری از زیر ساخت‌های فوتبالی در این کشور داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *