صفحه اصلی / کمیته امداد سالیانه ۴۰۰ میلیارد ریال فرش دستباف از مددجویان می خرد

کمیته امداد سالیانه ۴۰۰ میلیارد ریال فرش دستباف از مددجویان می خرد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: مددجویان ما بزرگ‌ترین تولیدکننده فرش دستباف ایران به شمار می‌روند؛ به طوری که سالیانه تا ٤۰٠ میلیارد ریال فرش از آنان خریداری می‌کنیم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، «پرویز فتاح» امروز (یکشنبه) در آئین امضای تفاهمنامه همکاری با اتاق تعاون ایران افزود: اگر اتاق تعاون امکان صادرات داشته باشد فرصت بسیار خوبی برای صدور فرش‌های ما به شمار می‌رود که در انبار مانده است.
فتاح گفت: سه میلیون نفر مددجوی کمیته امداد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مددجوی موردی داریم که مهمترین اولویت آنان، اشتغال است.
وی یادآوری کرد: امسال برای اشتغال مددجویان کمیته امداد امام (ره) ٢١ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت که باید ١٤٠ هزار شغل برای مددجویان ایجاد شود.
فتاح سقف وام بانکی برای مددجویان را ٢٠٠ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این وام به شکل قرض الحسنه به آنان پرداخت می‌شود و در صورت ایجاد اشتغال امیدواریم این مددجویان تا سه سال آتی از زیر پوشش کمیته امداد خارج شوند.
فتاح گفت: اگر ایجاد اشتغال در قالب تعاونی باشد خطرپذیری شغل کمتر می‌شود.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی دیگر از مشکلات مددجویان را نیاز به مسکن عنوان کرد و گفت: اتاق تعاون در این زمینه نیز می‌تواند مددجویان را یاری کند.
در پایان این نشست رییسان اتاق تعاون ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
با امضای این تفاهمنامه قرار است زمینه بهبود معیشت مددجویان به لحاظ اشتغال و مسکن فراهم شود.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کرایه تاکسی افزایش نمی یابد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بااشاره به عدم تغییر نرخ کرایه‌ها، اعلام کرد که در پی سهمیه‌بندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *