صفحه اصلی / ۲,۰۰۰ میلیارد تومان برای ۱۰ پروژه عمرانی اطراف حرم حضرت معصومه نیاز است

۲,۰۰۰ میلیارد تومان برای ۱۰ پروژه عمرانی اطراف حرم حضرت معصومه نیاز است

شهردار قم با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام و در حال اجرا اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س)، گفت: ۱۰ پروژه کلیدی برای اطراف حرم مطرح‌شده که این پروژه‌ها به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم، سقائیان نژاد به محل تأمین بودجه‌های عمرانی پروژه‌های اطراف حرم کریمه اهل‌بیت (س) اشاره کرد و افزود: نمی‌توانیم از بودجه‌های محلی برای تأمین بودجه پروژه‌های اطراف حرم مطهر استفاده کنیم، از این رو به بودجه‌های ملی احتیاج داریم.
وی ادامه داد: بودجه‌های ملی باید در بافت‌های فرسوده هزینه شود. این بودجه باید از طریق اداره راه و شهرسازی به این پروژه‌ها اختصاص داده می‌شده است که اگر این بودجه‌ها به پروژه‌ها اختصاص داده شود می‌توان به تأمین مالی آنان کمک کرد.
شهردار قم، برخی پروژه‌های تکمیل شده و آماده بهره‌برداری را مدنظر قرار داد و بیان کرد: پروژه خیابان ارم و پارک‌سوار آماده تحویل بوده و برخی دیگر از پروژه‌های محلی نیز توسط شهرداری در دست اقدام است. ستاد بازآفرینی شهری می‌تواند به تأمین بودجه‌های ملی این پروژه‌ها کمک کند، چرا که مصوباتی داشته و می‌توان با یک چشم باز و دید حمایتی نسبت به این پروژه‌ها کمک کند.
وی تصریح کرد: اطراف حرم حضرت معصومه (س) جز قسمت‌هایی بوده که مدنظر ۲۰ میلیون زائر بوده که هر ساله به قم سفر می‌کنند، بنابراین برای ما این موضوع از جهت اولویتی و دیدگاه‌های جهانی به دلیل جایگاه قم حساس و بسیار تعیین‌کننده است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری قم به برخی از پروژه‌ها مانند میدان شهید مطهری وارد شده که با کمک آستانه کارها را به‌پیش برده و تعاملات به خوبی صورت می‌گیرد.
شهردار قم، پروژه میدان مطهری را مدنظر قرار داد و خاطرنشان کرد: تمام ملک‌های میدان مطهری برای تملک شناخته شده که برای تملک آن به حدود ۸۰ میلیارد تومان بودجه نیازمندیم که هم شهرداری و هم آستانه مقدس در این موضوع دخیل هستند.
وی ابراز کرد: اکثر کارهای نرم‌افزاری پروژه میدان مطهری انجام شده است، از این رو ۴۰ درصد از آن قسمت‌ها آماده و ۶۰ درصد دیگر باقی‌مانده است که باید با مستأجران تعیین تکلیف شود که قطعاً این مسئله برطرف می‌شود. تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و آستان مقدس حرم کریمه اهل‌بیت (س) در حال انجام است که تمام این موارد را به سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر واگذار کرده‌ایم که به‌عنوان کارگزار بتواند دنبال کند.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *