صفحه اصلی / لزوم مدیریت بیشتر فضای مجازی در مواقع خاص

لزوم مدیریت بیشتر فضای مجازی در مواقع خاص

فرمانده ناجا از مسئولان خواست که مدیریت بیشتری در فضای مجازی به ویژه هنگام وقوع اتفاقات خاص داشته باشند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در حاشیه همایش رؤسای پلیس فتا که صبح امروز در مقر این پلیس برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امسال جرایم در فضای مجازی ۴۴ درصد افزایش داشته است و درعین حال قدرت کشف پلیس نیز ۸۴ درصد افزایش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم که از وقوع جرایم پیشگیری کنیم، تصریح کرد: البته اگر جرمی هم رخ دهد قطعاً ما نسبت به برخورد با آن اقدام خواهیم کرد.
راه‌اندازی آزمایشگاه ادله دیجیتال در ۷ استان‌
سردار اشتری با بیان اینکه هفت آزمایشگاه ادله دیجیتال در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کهگیلویه و بویر احمد، تهران بزرگ و… راه‌اندازی شده است، گفت: این آزمایشگاه‌ها در موفقیت‌های پلیس فتا تاثیر گذار خواهد بود.
فرمانده ناجا با بیان اینکه در حاضر پلیس فتا در ۱۴۰ نقطه از کشور مستقر شده است، خاطرنشان کرد: در سال آینده استقرار پلیس فتا را حدود ۳۰ درصد افزایش دهیم علاوه بر آن به دنبال تقویت آزمایشگاه‌ها هستیم.
فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوالی درمورد بیشترین جرایم رخ داده اظهار کرد: جرایم با موضوعات مالی و کلاهبرداری و برداشت‌های غیر مجاز از جمله بیشترین جرایم رخ داده است که با هوشیاری مأموران بسیاری از آنها منجر به کشف شده است همچنین در این زمینه با بانک‌ها نیز هماهنگی شده است.
وی در باره نقش فضای مجازی در تهدیدهای اجتماعی کشور اظهار کرد: امروزه تهدیدات اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی اجتماعی و… در کشور وجود دارد که حتماً فضای مجازی نقش قابل ملاحظه‌ای در آن دارد.
فرمانده ناجا با بیان اینکه در میدان اقدامات نیز پلیس مقابله خوبی با این تهدیدات داشت، اظهارکرد: از مسئولین می‌خواهم بر فضای مجازی مدیریت کنند به ویژه در زمانی که اتفاقی رخ می‌دهد؛ چرا که باید این فضا مدیریت شود.
سردار اشتری با بیان اینکه پلیس در کنار مردم است درباره نقش پلیس فتا در مبارزه با پول شویی گفت: ارتباط خوبی بین مؤسسات مالی و مراکزی که با پول ارتباط دارند با پلیس فتا برقرار شده است؛ البته این ارتباط به صورت ایده‌آل نیست و ما امیدواریم از این ظرفیت استفاده شود.
وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره نظر پلیس در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتالی اظهار کرد: موضع ما دراین زمینه همان موضع مسئولان اقتصادی است و ما نیز باید تجهیزاتمان را به روز کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *