صفحه اصلی / دبیرخانه کنفدراسیون ساواته آسیا در کرج راه اندازی می شود

دبیرخانه کنفدراسیون ساواته آسیا در کرج راه اندازی می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فدراسیون انجمن‌های ورزشی، «حمیدرضا حصارکی» افزود: هفته آینده با دعوت از «ژیل لودویگو» نایب رئیس فدراسیون بین المللی ساواته، «ژوئل دومژ» رئیس فدراسیون ساواته فرانسه و نایب رئیس کنفدراسیون اروپا، «ژان پاسکال سانتورو» مدرس بین المللی از فرانسه و تعدادی از رئیسان فدراسیون‌های کشورهای آسیایی و اروپایی، برنامه‌های مختلفی از جمله افتتاح دبیر خانه کنفدراسیون آسیا، برگزاری سمینار آموزشی بین المللی و گشایش آکادمی بین المللی ساواته در مجموعه انقلاب کرج انجام خواهد شد.
عضو هیأت رئیسه فدراسیون بین المللی ساواته با اشاره به برگزاری سمینار فنی و مربیگری در کرج تصریح کرد: قرار است سمینار فنی و مربیگری ساواته به طور مجزا در دو بخش آقایان و بانوان روزهای ۲۱ و ۲۲ دی با تدریس مدرس فرانسوی برگزار شود.
وی در خصوص وضعیت این رشته رزمی در قاره آسیا گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و حمایت کمیته بین المللی المپیک تاکنون ۱۵ کشور به طور رسمی به عضویت کنفدراسیون آسیا درآمده‌اند و درخواست پنج کشور دیگر تحت بررسی است که در سال ۲۰۱۸ آنها هم به عنوان زیر مجموعه آسیا فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و ضمن اینکه ترکیه و اقیانوسیه هم با نظر فدراسیون بین المللی به عنوان زیر مجموعه کنفدراسیون آسیا پذیرفته شدند.
رئیس انجمن ساواته ایران همچنین یادآور شد: این رشته هم اکنون در ۲۳ استان کشور فعال است و به زودی در دیگر استان‌های کشور نیز فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد و در نیمه دوم اسفند امسال مسابقات ملی و انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ را در دو بخش مردان وزنان برگزار خواهد شد.
ساوات یا بوکس فرانسوی، یک هنر رزمی فرانسوی که در آن استفاده از ضربات دست، پا و سلاح سرد آموخته می‌شود. هنر رزمی ساوات که در ایران با نام ساواته شناخته می‌شود، روشی مشابه کیک بوکسینگ است.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *