صفحه اصلی / شهادت ۹۸ فلسطینی و کشته شدن ۲۲ صهیونیست در ۲۰۱۷

شهادت ۹۸ فلسطینی و کشته شدن ۲۲ صهیونیست در ۲۰۱۷

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، از ۹۸ شهید سال جاری میلادی ۳۷ تن در کرانه باختری، ۹ تن در قدس، ۴۶ تن در نوار غزه، ۶ تن در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و ۲ شهید هم اردنی بودند.
همچنین از این تعداد ۱۳ تن کودک و ۵ تن زن بوده‌اند. بدین گونه شمار شهدای انتفاضه قدس از اکتبر ۲۰۱۵ تا پایان سال جاری به ۳۶۶ تن رسید.
از سویی، در سال جاری ۴۰۴ عملیات مقاومتی از سوی فلسطینیان انجام شد که طی آن ۲۲ نظامی و شهرک نشین اسرائیلی کشته شده و ۳۹۷ تن دیگر زخمی شدند. (طبق اعترافات مراجع رسمی رژیم صهیونیستی)
مهم‌ترین عملیات سال ۲۰۱۷، "عملیات شهید فادی قنبر" در شهرک "جبل المکبر" در قدس اشغالی بود که به کشته شدن ۴ نظامی صهیونیست و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر انجامید.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اشغالگران صهیونیست در سال ۲۰۱۷ به بازداشت فرزندان ملت فلسطین شدت بخشیدند.
مرکز مطالعات اسرای فلسطین امروز (یکشنبه) طی بیانیه‌ای ضمن اشاره به این مطلب، تاکید کرد: این بازداشت‌ها با هدف سرکوب قیام‌های مردمی صورت می‌گیرد؛ قیام‌هایی که با هدف اعلام مخالفت با سیاست‌های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی شکل گرفت.
در این بیانیه آمده است که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۷ دست به ۶۵۰۰ مورد بازداشت زدند که در میان بازداشت شدگان ۱۶۰۰ کودک و ۱۷۰ زن و دختر دیده می‌شود.
"ریاض اشقر" پژوهشگر مرکز مطالعات اسرای فلسطین تصریح کرد: دشمن صهیونیستی با این بازداشت‌ها درصدد سرکوب قیام‌ها و انتفاضه‌های مردم فلسطین است.
وی خاطرنشان ساخت: بخش اعظم این بازداشت‌ها در شهر قدس صورت گرفت و تعداد بازداشت شدگان در این شهر به ۲۱۰۰ مورد می‌رسد، شهر الخلیل به لحاظ تعداد بازداشت‌ها در جایگاه دوم قرار دارد و تعداد بازداشت شدگان در آن به ۱۴۰۰ مورد می‌رسد.
وی اظهار داشت که تعداد کودکان بازداشت شده به دست نظامیان اسرائیلی در سال یاد شده به ۱۶۰۰ مورد می‌رسد، در میان این کودکان تعدادی حتی زیر ۱۰ سال می‌باشند.
اشقر همچنین گفت که ۹ تن از نمایندگان پارلمان فلسطین و ۱۴۰۰ آزاده فلسطینی و ۱۸۵ بیمار فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی به سر می‌برند.
این پژوهشگر تاکید کرد که دشمن صهیونیستی در سال ۲۰۱۷ اقدام به صدور ۱۰۸۶ مورد حکم بازداشت موقت علیه اسرای فلسطینی کرد.
اشقر تصریح کرد: در سال مورد بحث ۳ اسیر فلسطینی به شهادت رسیدند و بدین گونه تعداد شهدای جنبش اسرای فلسطین به ۲۱۲ تن رسید.
سخنگوی مرکز مطالعات اسرای فلسطین همچنین گفت: اشغالگران صهیونیست در سال ۲۰۱۷ به صدور حکم حبس ابد علیه اسرای فلسطینی شدت بخشیدند و ۱۵ اسیر فلسطینی را به اتهام حضور در عملیات‌های مقاومتی به حبس ابد محکوم کردند.

همچنین مطالعه کنید:

rahbari

اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *