صفحه اصلی / بهبود امتیاز ایران برای پنجمین سال متوالی در مبارزه با فساد

بهبود امتیاز ایران برای پنجمین سال متوالی در مبارزه با فساد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در جدیدترین گزارش از شاخص ادراک فساد، ایران در بین ۱۸۰ کشور در رتبه ۱۳۰ جهان قرار گرفت.
سازمان بین‌المللی شفافیت، در گزارش رتبه بندی خود از شاخص ادراک فساد برای ۱۸۰ کشور جهان اعلام کرد اکثر کشورها به نسبت سال قبل یا پیشرفتی برای پایان دادن به فساد نداشته‌اند و یا میزان پیشرفت آنها اندک بوده است.
این شاخص ۱۸۰ کشور را بر اساس سطوح ادراک عمومی فساد و افراد تجاری آنها رتبه بندی می‌کند که در آن امتیاز صفر بیانگر بیشترین سطح فساد و ۱۰۰ کمترین سطح است. امسال امتیاز بیش از دو سوم کشورها زیر ۵۰ بوده و میانگین امتیاز کشورهای جهان به ۴۳ رسیده است.
بهترین منطقه جهان منطقه اروپای غربی با امتیاز ۶۶ و بدترین منطقه هم صحرای آفریقا با میانگین امتیاز ۳۲ است. اروپای شرقی و آسیای مرکزی با میانگین ۳۴ در رده بعدی قرار دارد.
در این رده بندی، نیوزلند با امتیاز ۸۹ در صدر قدر دارد و پس از این کشور دانمارک با امتیاز ۸۸، فنلاند و نروژ و سوئیس با امتیاز ۸۵، در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.
سنگاپور با امتیاز ۸۴ در رده ششم قرار دارد و بهترین عملکرد را در بین کشورهای آسیایی داشته است. امارات نیز بهترین عملکرد را در منطقه داشته و با ۷۱ امتیاز در رده ۲۱ قرار دارد.
ایران با ۳۰ امتیاز در کنار کشورهای گامبیا، میانمار، سریلانکا و اوکراین، در رده ۱۳۰ و بالاتر از کشورهایی چون مکزیک و روسیه قرار دارد. امتیاز ایران از سال ۲۰۱۳ همواره افزایش داشته و از ۲۵ امتیاز به ۳۰ امتیاز رسیده است.
سومالی با ۹ امتیاز در انتهای این رده بندی قرار دارد و پس از آن سودان جنوبی با ۱۲ و سوریه با ۱۴ امتیاز قرار دارند.

همچنین مطالعه کنید:

۱۴ نماد بورسی تعلیق شدند

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، تا پایان پنج روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *