صفحه اصلی / بازگشت مجدد قهرمان المپیک لندن به اردوی تیم ملی وزنه برداری

بازگشت مجدد قهرمان المپیک لندن به اردوی تیم ملی وزنه برداری

وزنه بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم ایران از بازگشت مجدد خود به اردوی تیم ملی خبرداد و البته از اینکه کمیته ملی المپیک پیگیر رسیدن مدال طلای المپیک لندن به او نیست گلایه داشت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سعید محمدپور جزو وزنه بردارانی است که در این دو سال اخیر اتفاقات تلخ و شیرین را با هم تجربه کرد. محمدپور در سال ۹۴ و در حالی که برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ آماده می‌شد، در رکورد گیری تیم ملی دچار آسیب دیدگی شدیدی از ناحیه آرنج شد به طوری که دو سال او را از میادین دور نگه داشته است. اتفاق شیرین برای این وزنه بردار این بود که در حالی که درگیر درمان مصدومیتش بود، متوجه شد با توجه به مثبت شدن تست دوپینگ حریفانش، بعد از چهارسال مدال طلای المپیک لندن در دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری به او رسید. اکنون هم این وزنه بردار قرار است دوباره در اردوی تیم ملی شرکت کند و برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و مسابقات جهانی ترکمنستان آماده شود.
محمدپور در گفتگو با ایسنا درباره ی وضعیت خود بیان کرد: وضعیت مصدومیتم خیلی بهتر شده است، بهداد سلیمی یک پزشک به من معرفی کرد که آمپول در شانه‌ام تزریق کرد و پس از آن شرایطم بهتر شده است وباید از بهداد تشکر کنم. اکنون هم با آقای برخواه سرمربی تیم ملی صحبت کرده‌ام تا تمریناتم را در اردوی تیم ملی انجام دهم.
او در مورد اینکه گفته می‌شود شاید ترس از آسیب دیدگی نگذارد به رکوردهای بالایی برسد، تصریح کرد: مطمئناً اوایل تمرین ممکن است ترس داشه باشم اما سعید محمد پور همیشه به داشتن جسارت معروف است و ترس آن‌چنانی در ذهنم نیست از این رو شرایطم بهتر باشد مطمئناً هیچ ترسی در ذهنم باقی نمی‌ماند.
محمدپور در پاسخ به این پرسش که تکلیف ارسال حکم قهرمانی و مدال طلای المپیک برایش مشخص شده است یا خیر، تصریح کرد: قرار بود کمیته بین المللی المپیک(IOC) در بازی‌های المپیک زمستانی جلسه‌ای را برگزار و تکلیفش را مشخص کند. البته خودم به کمیته ملی المپیک رفتم و گفتند پیگیری می‌کنند. فکر می‌کردم کمیته بین المللی المپیک سر و سامان دارد اما کمیته ملی المپیک به من گفته چند مرتبه است که جلسه IOC به تعویق افتاده است.
او ادامه داد: الان یک سال گذشته اما خبری نشده است و به نظرم باید دیگر خودمان پیگیری کنیم و منتظر خبر IOC نباشیم. شاید چون مدت زیادی از المپیک لندن گذشته دیگر مدال آن برای مسئولان ما اهمیتی ندارد یا چون باید جایزه اش را بدهند قضیه را پیگیری نمی‌کنند. نمی دانم جریان چیست اما هر دفعه به من می‌گویند پیگیری می‌کنند اما بعد فراموش می‌شود.
محمدپور در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند به بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان ۲۰۱۸ برسد یا خیر، تاکید کرد: هیچ چیزی دور از دسترس نیست. خدا را شکر آسیب دیدگی ام جدی نیست و شرایطم بهتر شود تلاش می‌کنم خوم را به بازی‌های آسیایی برسانم و بتوانم در آن شرکت کنم.
او در مورد سنگین بودن رقابت در دسته ۱۰۵ کیلوگرم و بازگشت مدعیان قهرمانی به مسابقات جهانی گفت: اگر شرایطم خوب باشد ترسی از کسی ندارم و به راحتی می‌توانم با آنها رقابت کنم. البته شاید مسابقات جهانی امسال سخت باشد اما قول می‌دهم برای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ تمام تلاشم را کنم تا مقابل آنها کم نیاورم.

همچنین مطالعه کنید:

dolar

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *