صفحه اصلی / نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی را بررسی می کنند

نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی را بررسی می کنند

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به موافقت این کمیسیون با تفکیک وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق این موافقت مقرر شد کمیسیونی متشکل از نمایندگان عضو کمیسیون‌های مختلف تشکیل و این طرح را بررسی کند.
‌‌به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی از تعیین اعضای کمیسیون تفکیک وزارت راه و شهرسازی به ریاست نایب رئیس اول مجلس خبر داد و اظهار داشت: عریض و طویل بودن این وزارتخانه مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.
وی افزود: این کمیسیون باید پس از بررسی بودجه ۹۷ کل کشور نخستین جلسه خود را به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس آغاز کند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زیاد بودن حوزه کاری در وزارت راه و شهرسازی و وجود برخی کمبودها نمایندگان را به تفکیک این وزارتخانه راضی کرده است، تصریح کرد: در بحث مسکن و شهرسازی حوزه کاری شهرداری‌ها از وزارت کشور به وزرات مسکن و شهرسازی منتقل می‌شود.
وی با اشاره به تغییراتی که پس از تفکیک این وزارتخانه رخ خواهد داد، افزود: حوزه راهداری این وزارتخانه به وزارت حمل و نقل تبدیل شده و همه شقوق حمل و نقل از قبیل دریایی، زمینی، ریلی و هوایی در حوزه این وزارت‌خانه لحاظ خواهد شد.
رضایی با بیان اینکه تسریع در برگزاری نخستین جلسه کمیسیون تفکیک وزارت راه و شهرسازی لازم است، گفت: باید بار بسیار زیاد موجود بر دوش این وزارتخانه در راستای افزایش کارایی آن کاهش یابد.
وزارت راه و شهرسازی فعلی متشکل از وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی قدیم است.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *