صفحه اصلی / ۱۰ هزار تخت اقامتی در قم جوابگوی حضور زائران در نوروز نیست

۱۰ هزار تخت اقامتی در قم جوابگوی حضور زائران در نوروز نیست

فرماندار قم گفت: ۱۰ هزار تخت اقامتی در قم جوابگوی حضور زائران در نوروز نیست در حالی که در برخی از روزهای نوروز پذیرای ۱۰۰ هزار زائر و مسافر هستیم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رضا سیار در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم در تالار امام جواد (ع) استانداری قم عنوان کرد: کیفیت بخشی به خدمات در جهت اسکان مسافران نوروزی اهمیت زیادی دارد تا خاطره‌ای خوب از سفر برای مسافران باقی بماند.
فرماندار قم افزود: در جهت اسکان مسافران نوروزی با کمبودهایی مواجه‌ایم. در این راستا ۱۰ هزار تخت اقامتی در قم جوابگوی حضور زائران در نوروز نیست در حالی که در برخی از روزهای نوروز پذیرای ۱۰۰ هزار زائر و مسافر هستیم.
وی تصریح کرد: بخش خصوصی جایگاه مهمی در تأمین واحدهای اقامتی دارد. در سال گذشته از نمایندگان بخش خصوصی در واحدهای اقامتی خواسته شد با استقرار در ستادهای اسکان زائرین، ظرفیت‌های خالی در استان را مورد توجه قرار دهند.
سیار خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت‌های فعلی در اسکان جوابگو نیست و قم به ۱۵ برابر بیشتر از ظرفیت‌های فعلی به تأمین تخت‌های اقامتی و ظرفیت‌های گردشگری نیاز دارد.
وی بیان کرد: یکی از برنامه‌ها در طرح‌های نوروزی، اسکان زائران در مدارس است. در این ارتباط باید امکانات لازم را در پذیرایی از زائران در مدارس توسعه دهیم. البته باید به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که اسکان در مدارس آخرین فضای اقامتی باشد و در ابتدا هتل‌ها و واحدهای اقامتی و ظرفیت‌های گردشگری پر شود تا سرمایه گذاران بخش خصوصی متضرر نشوند. گاهی عدم همراهی بخش خصوصی در اسکان زائران و مسافران موجب شده با کمبود جا مواجه شویم.
سیار افزود: در جهت اسکان زائران در ایام نوروز تأمین زیرساخت‌های لازم امری ضروری است و نمی‌توان اسکان زائران در اماکن مذهبی را جزء آمار در اسکان به شمار آورد و در این باره اندیشیدن تمهیدات ضروری لازم است. همه امکانات باید در شأن مسافر و زائر باشد و نمی‌توان نسبت به حضور مهمان و زائر در قم بی تفاوت بود.
فرماندار قم درباره دوخت لباس فرم دانش آموزان از دیگر مصوبات این جلسه نیز اظهار کرد: تولید لباس ۱۷ میلیارد تومان گردش مالی برای تولیدکنندگان به همراه دارد. در رابطه با دوخت لباس فرم مدارس باید آسیب شناسی شود تا در روند تولید و توزیع با مشکلی مواجه نباشیم چرا که در سالهای گذشته گلایه‌هایی از سوی والدین وجود داشت.
سیار عنوان کرد: در جهت تولید لباس فرم و رفع موانع لازم است اعضای هیأت مدیره اتحادیه دوزندگان لباس نیز در جلسات حضور یابند تا با نقاط ضعف گذشته روبرو نباشیم. کیفیت در دوخت لباس اهمیت زیادی دارد و باید کار را به تولیدکنندگان توانا سپرد ضمن اینکه در تولید ملی، از کاربرد پارچه‌های خارجی اجتناب کنیم و بهترین پارچه‌های داخلی را انتخاب کنیم.
فرماندار قم خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های راهبردی، تولید لباس فرم به صورت بومی است و باید حضور تولیدکنندگان داخلی را مورد توجه قرار دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

snap

سیگنال منفی به سرمایه‌گذاران خارجی

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، ژوبین علاقبند، مدیرعامل «اسنپ»، تاکنون سکوت اختیار کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *