صفحه اصلی / منابع درمان تامین اجتماعی را به خزانه نریزید

منابع درمان تامین اجتماعی را به خزانه نریزید

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در انتقاد به واریز منابع درمانی سازمان تأمین اجتماعی به خزانه کشور، حذف بند "ز" تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۹۷ را خواستار شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا فتح اله بیات اظهار کرد: بند "ز" تبصره ۷ بودجه ۹۷ می‌گوید که اموال و منابع سازمان تأمین اجتماعی به خزانه‌داری دولت واریز شود که برخلاف خواسته جامعه کارگری و بازنشستگان است.
وی ادامه داد: انصاف نیست که امروز نمایندگان به ضرر صندوق تأمین اجتماعی و جامعه حقوق‌بگیر بازنشسته و کارگر رأی بدهند لذا از فقهای شورای نگهبان استمداد می‌طلبیم و می‌خواهیم که به این مصوبه رأی ندهند.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به حضور امروز جمعی از بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی در برابر شورای نگهبان اظهار کرد: امروز به شورای نگهبان رفتیم تا به عدالت بپرازد و این مصوبه مجلس را تأیید نکند چون اعتقاد داریم منابع سازمان تأمین اجتماعی بیت‌المال و حق‌الناس است و حاصل دسترنج سال‌ها پرداختی بازنشستگان و کارگران است که در صندوق تأمین اجتماعی تجمیع شده است.
بیات گفت: تنها صندوقی که روی پای خودش ایستاده و سربار حکومت و دولت نیست، صندوق تأمین اجتماعی است و حق جامعه کارگری و مستمری‌بگیر که با حداقل‌ها زندگی می‌کنند نیست که حاصل دسترنج‌شان به خزانه‌داری دولت ریخته شود.
به گفته این مقام مسئول کارگری با واریز منابع سازمان تأمین اجتماعی به خزانه، این سازمان عملاً استقلال خود را از دست خواهد داد و هرگونه نیازی که مستمری بگیران و کارگران به لحاظ بازنشستگی یا بهداشت و درمان داشته باشند باید دست به دامان دولت شوند.
به گزارش ایسنا، صبح امروز جمعی از کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی و نمایندگان آنها در اعتراض به تصویب بند "ز" تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که به واریز منابع درمانی سازمان تأمین اجتماعی به حساب خزانه داری کل کشور اشاره کرده در مقابل شورای نگهبان حضور یافته و از فقهای شورای نگهبان خواستند تا به این مصوبه رأی ندهند.

همچنین مطالعه کنید:

dolar

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *