صفحه اصلی / سرانه ورزش ایران به 16 دقیقه رسید

سرانه ورزش ایران به 16 دقیقه رسید

مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سرانه ورزش‌های همگانی از سال ۹۲ تاکنون در کشور افزایش یافته گفت: سرانه ورزش مردم از ابتدای دولت یازدهم تاکنون از ۱۲ دقیقه به ۱۶ دقیقه رسیده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا ، عباسعلی اکبری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: منظور از سرانه ورزش‌های همگانی، مدت زمانی است که مردم در طول سال به این نوع ورزش‌ها می‌پردازند.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۰۰ خانه ورزش روستایی در مناطق مختلف کشور ساخته شده است، افزود: از این تعداد ۵۰۰ باب در سال جاری احداث شد.
وی ادامه داد: ایجاد این خانه‌ها تأثیر بسیار زیادی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جوانان در روستاها و کشاندن آنها به انجام فعالیت‌های ورزشی متناسب خواهد داشت.
اکبری ابراز کرد: تا سال ۱۴۰۰ یک هزار و ۱۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور احداث می‌شود.
وی گفت: المپیاد ورزشی همگانی با شعار همه ما برنده‌ایم در کشور در حال برگزاری است که تاکنون در ۴۲۸ شهرستان و ۳۱ مرکز استان در کشور برگزار شده است.
مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: توسعه ورزش‌های همگانی در قالب المپیادهای ورزشی، جشنواره‌های بومی و محلی و همایش‌های پیاده روی از اولویت‌های دولت دوازدهم برای توسعه ورزش‌های همگانی است.
اکبری ابراز کرد: ۳۲۶ همایش کوه روی و ۴۲۸ همایش پیاده روی در دهه فجر امسال در کشور برگزار شد که ۲۰ مورد با هماهنگی صدا و سیما بصورت پخش زنده بوده است.
وی ادامه داد: همچنین ۵۰۰ همایش ورزشی بومی و محلی امسال در روستاهای و مرکز دهستان‌های مناطق مختلف کشور برگزار شد.
اکبری اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی با هدف ارتقای سلامت جامعه از اولویت‌های دولت دوازدهم و وزارت ورزش و جوانان است.
وی با بیان اینکه میزان مشارکت ورزشکاران در ورزش‌های همگانی قبل از دولت یازدهم ۱۶ درصد بود افزود: این رقم از سال ۹۲ تاکنون ۲۱ و نیم درصد رشد یافته است.
وی ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که از سال ۹۲ تاکنون حمایت‌های ویژه‌ای در بخش ورزش همگانی انجام شده و امید است این فعالیت‌ها در سال‌های آتی رشد بیشتری داشته باشد.
اکبری ابراز کرد: نگاه این وزارتخانه بر توجه و توسعه ورزش همگانی معطوف است و به همین دلیل بودجه خوبی برای این بخش در نظر گرفته‌ایم.
سالانه به‌طور متوسط بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش ورزش‌های همگانی کشور اختصاص می‌یابد.
بر اساس سند توسعه ورزش‌های همگانی تعداد شرکت کنندگان ورزش همگانی در کشور تا سال ۱۴۰۴ به افزون بر ۵۰ درصد خواهد رسید.
۶ طرح در زمینه سند تحول و توسعه ورزش‌های همگانی در کشور در حال انجام است.

همچنین مطالعه کنید:

snap

سیگنال منفی به سرمایه‌گذاران خارجی

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، ژوبین علاقبند، مدیرعامل «اسنپ»، تاکنون سکوت اختیار کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *