صفحه اصلی / نمایندگان کارخانه سازنده هواپیما امروز به تهران می‌رسند

نمایندگان کارخانه سازنده هواپیما امروز به تهران می‌رسند

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به دعوت از نمایندگان کارخانه سازنده و سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه گفت: این تیم بعدازظهر امروز به تهران خواهند رسید.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،
علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درخصوص آخرین وضعیت عملیات جستجو لاشه هواپیما بیان کرد: بالاخره بعد از ۴۸ ساعت تلاش و کوشش بی‌وقفه جمعیت نیروهای حاضر در محل وقوع حادثه، این اقدامات جواب داد و افراد موفق به شناسایی محل دقیق سقوط هواپیما شدند.
به گفته عابدزاده این محل طبق بررسی‌های قبلی شناسایی شده بود اما به دلیل شرایط سخت آب و هوایی و وجود مه در منطقه مورد نظر امکان دسترسی هلی‌کوپتر و پهبادها برای تصویربرداری به این محل وجود نداشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه تمامی نیروهای مسلح ازجمله سپاه و ارتش و همچنین نیروهای هلال احمر نیز در شناسایی مکان سقوط هواپیما کمک‌های شایانی کردند گفت: هم‌اکنون تمامی نیروها درحال تلاش برای رسیدن به محل وقوع حادثه از طریق زمینی هستند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین یافتن علل وقوع حادثه را مهمترین نکته و هدف اصلی در مرحله کنونی عملیات دانست و گفت: ما باید هرچه سریع‌تر چرایی این سقوط را بررسی کنیم که این امر نیز مستلزم دسترسی متخصصان واقع در محل به هواپیما و تجهیزات مورد نیاز برای بازگشایی و تحلیل پارامترهای پروازی حادثه است.
عابدزاده در ادامه افزود: قطعاً یافتن تمامی قطعاتی که برای شناخت علت وقوع حادثه به ما کمک می‌کنند از جمله جعبه سیاه، FDR، CVR و … برای ما بسیار مهم است که باید پس از دستیابی هرچه سریع‌تر به تهران انتقال پیدا کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین خبر داد: در حال حاضر ما نیز از نمایندگان کارخانه سازنده و سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه که بر عملیات ساخت هواپیما نظارت دارند دعوت کرده‌ایم که بعدازظهر امروز به تهران خواهند رسید.
به گفته این مقام مسئول تیم کارشناسی قوی سازمان هواپیمایی نیز در سازمان حضور داشته که تلاش می‌کنیم پس از دستیابی به آخرین اطلاعات پروازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن علت را شناسایی کنیم.
عابدزاده با تأکید براینکه این نوع هواپیما هم‌اکنون در دنیا جزو هواپیماهای مدرن محسوب شده و توسط کارخانه سازنده پشتیبانی می‌شود گفت: اقدامات اولیه برای بازگشایی و تحلیل پارامترهای پروازی طبق قوانین موجود در سازمان هواپیمایی انجام گرفته که به محض دریافت اطلاعات و قطعات مورد نیاز عملیات علت یابی آغاز خواهد شد.
عابدزاده همچنین در خبری دیگر اعلام کرد: طبق اطلاعات ارائه شده از سوی مسئول ستاد سازمان هواپیمایی کشوری مستقر در محل، هلی‌کوپترها درحال پیاده کردن نیروهای امدادی در نزدیک‌ترین نقطه به محل سقوط هواپیما هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه دسترسی به محل لاشه هواپیما از طریق زمینی اقدامی بسیار سخت و دشوار است گفت: قطعاً رفتن به این منطقه نیازمند کوهنوردهای ماهر و نیروهای بسیار توانمند و آموزش دیده است که احتمال می‌دهیم تا ۳۰ دقیقه آینده نیروهای امدادی بتوانند به محل حادثه نزدیک شوند.
به گفته وی همکاری‌های بین نیروهای مسلح و امدادی با سازمان هواپیمایی کشوری برای یافتن قطعات مورد نیاز و کسب هرچه سریع‌تر اطلاعات بسیار خوب است که امید داریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این مهم دست یابیم.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *