صفحه اصلی / چرا فیس بوک باید در بلژیک جریمه بپردازد؟

چرا فیس بوک باید در بلژیک جریمه بپردازد؟

رگولاتوری های بلژیک خطاب به فیس بوک هشدار داده‌اند که در صورت بررسی مخفیانه و ردگیری این غول تکنولوژی از فعالیت‌های کاربران، باید جریمه سنگینی بپردازد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا از آنجا که کشورهای عضو اتحادیه اروپا قوانین سرسختانه‌ای برای حفظ حریم شخصی کاربران اینترنتی و نظارت بر فعالیت‌های آنها در فضای مجازی دارند، حالا رگولاتوری های بلژیک اعلام کرده‌اند که فیس بوک حق ندارد فعالیت کاربران این کشور را زیر ذره بین خود قرار دهد و وب گردی‌های آنان را نظارت و ردگیری کند و در صورتی که به این کار ادامه بدهد، باید به ازای آن ۲۵۰ هزار یورو جریمه پرداخت کند.
بنابر گزارش‌های منتشر شده، این غول تکنولوژی آمریکایی با استفاده از ترفندهای مختلف اینترنتی همچون Cookies ، scripts و plug-ins اطلاعات گوناگونی از کاربران را گردآوری می کرده و سپس آنها را تحت نظارت و بازرسی قرار می داده است.
طبق قانون کشور بلژیک، این اقدامات غیر قانونی و غیرمجاز بوده و دادگاهی که در این کشور به خاطر همین موضوع تشکیل شد، حکمی صادر کرده که در آن فیس بوک باید به ازای سواستفاده از قوانین و نادیده انگاشتن حریم شخصی کاربران، جریمه هنگفتی معادل روزانه ۲۵۰ هزار یورو بپردازد. در این دادگاه همچنین فیس بوک به پنهان کاری و عدم شفاف سازی در این خصوص متهم شده است.

همچنین مطالعه کنید:

دلیل نوسانات دلار

سرمقاله از آنجایی که قیمت ارز تحت تاثیر خبرهای داخلی و خارجی دچار نوسان می‌شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *