صفحه اصلی / دولت برای تکمیل شبکه های فرعی آبیاری کمک بلاعوض می دهد

دولت برای تکمیل شبکه های فرعی آبیاری کمک بلاعوض می دهد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را به پرداخت کمک بلاعوض برای اجرای عملیات تکمیل و احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی، اجرای عملیات آب و خاک کشاورزی، مرمت و بازسازی قنوات مکلف کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بند الف تبصره ۸ بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را با ۱۷۸ رای موافق، پنج رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند در راستای اجرای حکم بند ب ماده ۳۵ قانون برنامه ششم توسعه و اصلاحات بعدی آن برای اجرای عملیات تکمیل و احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی، اجرای عملیات آب و خاک کشاورزی با تأکید بر یکپارچه‌سازی اراضی احداث آب‌بندان‌ها، مرمت و بازسازی قنوات که توسط بخش‌های غیردولتی و تعاونی‌های تولیدی انجام می‌شود، تا ۸۵ درصد اعتبارات مورد نیاز را از محل طرح‌های ذیل برنامه‌های ۱۳۰۶۰۱۲۰۰۰ و ۱۳۰۷۰۰۲۰۰۰ به عنوان سهم کمک بلاعوض دولت هزینه کند.
با تصویب نمایندگان مجلس، سهم باقی‌مانده به عنوان سهم بهره‌برداران به صورت نقدی یا تأمین کارگر و تأمین مصالح یا کارکرد وسایل راهسازی و نقلیه و یا نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های دارای پروانه بهره برداری قابل پذیرش است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بند ب تبصره ۸ بخش هزینه‌ای بودجه سال ۹۷ کل کشور تصویب کردند در اجرای ماده (۶) قانون هوای پاک مصوب ۲۵ تیر ۱۳۹۶ مبنی بر الزام اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق متوقف کردن و صدور قبض جریمه مطابق با قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداری تهران و شهرهای دارای آلودگی هوا مکلف به اجرای طرح ناحیه کاهش آلودگی هوا (LEZ) است.
در مصوبه دیگری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف شد مطابق قانون نسبت به جریمه متخلفین اقدام کند و مبالغ وصولی جریمه‌های صادرشده به ردیف درآمد عمومی ۱۶۰۱۸۳ نزد خزانه‌داری کل واریز شود تا از محل اعتبار ردیف ۴۹-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون در جهت کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره‌برداری حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران و سایر شهرهای دارای آلودگی هوا اختصاص یابد.

همچنین مطالعه کنید:

snap

سیگنال منفی به سرمایه‌گذاران خارجی

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، ژوبین علاقبند، مدیرعامل «اسنپ»، تاکنون سکوت اختیار کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *