صفحه اصلی / هواپیمای حادثه دیده از ۲۵ سال پیش در اختیار شرکت آسمان بود

هواپیمای حادثه دیده از ۲۵ سال پیش در اختیار شرکت آسمان بود

شرکت هواپیمایی آسمان ۶ فروند هواپیمای ای تی آر ۷۲- ۲۰۰ را از سال ۱۹۹۳ میلادی در اختیار داشت که سه فروند از آنها همچنان در مسیرهای مختلف داخلی پرواز می‌کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، هواپیمای ای تی آر 200 (ATR72-200) که صبح امروز در مسیر تهران به یاسوج سقوط کرد، از نسل قدیمی این نوع هواپیما به شمار می‌رفت که ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی داشت.
این ۶ فروند هواپیمای شرکت ای تی آر ایتالیا از ۲۵ سال پیش پروازهای خود را در شرکت آسمان آغاز کرد؛ سه فروند آن زمین گیر شده بود اما سه فروند دیگر همچنان عملیاتی بودند.
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشکیل کمیته بحران این سازمان برای بررسی دلایل سقوط هواپیمای ای تی آر ۲۰۰ شرکت آسمان خبر داد و به ایرنا گفت: این هواپیما موقع برخاستن از فرودگاه مهرآباد بدون هیچ مشکل فنی عازم یاسوج شد اما در ۱۲۰ کیلومتری شهرستان سمیرم سقوط کرده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون تیم بررسی دلایل بروز این حادثه در سازمان هواپیمایی کشوری در حال عزیمت به منطقه است تا از نزدیک علت سقوط را بررسی کند.
شرکت هواپیمایی آسمان، هم اکنون به طور متوسط ماهانه بیش از هزار پرواز در مسیرهای داخلی از طریق فرودگاه مهرآباد انجام می‌دهد که این بیش از ۲ برابر برخی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی است.
هواپیمای سانحه دیده و سرنشینان آن تحت پوشش بیمه ایران قرار داشتند.
هم اکنون روزانه حدود ۲ پرواز توسط شرکت‌های داخلی و خارجی از آسمان ایران انجام می‌شود که بیش از ۸۰۰ پرواز مربوط به شرکت‌های ایرانی است که در مسیرهای بین المللی و داخلی پرواز می‌کنند و مرکز کنترل فضای کشور همه این پروازها را در مسیرهای مختلف هدایت می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *