صفحه اصلی / خبر خوش به صنایع کوچک می‌رسد؟

خبر خوش به صنایع کوچک می‌رسد؟

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درخواست خود را به منظور بخشودگی جرایم بیمه‌ای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط به سازمان تأمین اجتماعی ارائه کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا صادق نجفی – مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران- ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: پیگیری‌های مختلفی به منظور بخشش جرایم بیمه‌ای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی انجام شده است و به تازگی نیز در این خصوص با سازمان تأمین اجتماعی نامه نگاری کرده‌ایم که باید منتظر بمانیم و ببینیم چه تصمیمی توسط مسئولان این سازمان اتخاذ خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به طور حتم چنین بخشودگی موجب خواهد شد شرایط مطلوب‌تری برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط به وجود آید و امیدواریم مسئولان سازمان تأمین اجتماعی بیشترین همکاری را در این زمینه داشته باشند.
به گزارش ایسنا، قطعاً بخشودگی جرایم بیمه‌ای برای کارفرمایان و تولیدکنندگان بنگاه‌های کوچک و متوسط که به دلیل مشکلات ناشی از رکود توان پرداخت دیون بیمه‌ای تأمین اجتماعی را ندارند و مشمول جریمه شده‌اند، از اثرگذاری بالایی برخوردار است.
زمانی که صحبت از رونق تولید و کسب و کار می‌شود همگان بر اهمیت و ضرورت حمایت‌های دولتی از بنگاه‌های اقتصادی متمرکز می‌شوند تا جایی که اعتقاد اهل صنعت این است که تا حمایت از جانب دولت نباشد چرخ‌های تولید نمی‌چرخد. این حمایت‌ها از اعطای تسهیلات شروع و به معافیت‌های مالیاتی و خدمات‌دهی تولیدی ختم می‌شود. در این راستا طرح بخشودگی جرایم نیز به ویژه در بخش جرایم مالیاتی و بیمه‌ای که واحدهای صنعتی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند از مهم‌ترین مسائل است. باور تولیدکنندگان در این زمینه بر بخشودگی‌هایی است که می‌تواند همپای اعطای تسهیلات رونق تولید کمک ارزنده‌ای به بنگاه‌های کوچک و متوسط کند.
تولیدکنندگان بر این باورند که طرح بخشودگی بیمه‌ای کمک ویژه‌ای به واحدهای صنعتی است که بدهی‌های زیاد بیمه‌ای دارند، چراکه این مسئله موجب می‌شود روحیه کار و انگیزه در این‌گونه واحدها به‌منظور افزایش تولید و رونق اقتصادی افزایش یابد و طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای می‌تواند بار کمبود نقدینگی و ورشکستگی را از دوش صنعتگران بردارد.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی مافیای کنکور در پوشش انتشاراتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این حالت، با توجه به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *