صفحه اصلی / لایق: دفعه بعد کشتی ایران را تعلیق می‌کنند/ مسوولان تصمیم‌گیری کنند

لایق: دفعه بعد کشتی ایران را تعلیق می‌کنند/ مسوولان تصمیم‌گیری کنند

دبیر فدراسیون کشتی تاکید کرد: بدون شک در صورتی که حاضر نشدن کشتی‌گیران یا ورزشکاران ایران مقابل رقیبان اسرائیلی تکرار شود، این بار کشتی یا هر رشته ورزشی دیگر تعلیق خواهد شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا رضا لایق درباره اعلام رأی اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر تعلیق نشدن کشتی ایران و محرومیت شش ماهه علیرضا کریمی و دو ساله حمیدرضا جمشیدی، مربی تیم ملی کشتی آزاد امید ایران، اظهار کرد: با تلاش‌هایی که توسط فدراسیون کشتی و مخصوصاً رسول خادم صورت گرفت، خوشبختانه خطر بسیار جدی تعلیق کشتی ایران بر طرف شد و خادم با استفاده از ارتباطات خود در اتحادیه جهانی کشتی پس از مذاکرات مختلف موفق شد جلوی حکم تعلیق کشتی ایران را علی‌رغم فشارهای زیاد سیاسی بر اتحادیه جهانی کشتی بگیرد.
دبیر فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه با وجود فشارها بر اتحادیه جهانی کشتی برای اعلام رأی سنگین علیه ایران، رأی خوبی صادر شده است، گفت‌: هر چند علیرضا کریمی به مدت شش ماه و حمیدرضا جمشیدی به مدت دو سال محروم شده‌اند اما خطر تعلیق کشتی ایران بسیار جدی بود و قرار بود کشتی ایران را یک سال تعلیق کنند که خوشبختانه فدراسیون کشتی توانست جلوی این کار را بگیرد.
وی با بیان اینکه مطمئناً تکرار این موضوع در آینده با برخورد بسیار جدی IOC و اتحادیه جهانی کشتی همراه خواهد بود، گفت‌: این موضوع به همین جا خلاصه نمی‌شود و مطمئن باشید در صورتی که باز هم کشتی‌گیران و یا ورزشکاران هر رشته دیگری از ایران برابر رقبای خود از رژیم صهیونیستی حاضر نشوند، آن رشته ورزشی را محروم خواهند کرد.
لایق با تاکید بر اینکه مسئولان تصمیم گیر باید در این خصوص وارد عمل شوند و موضوع را حل کنند، بیان کرد: ما به تصمیمات مسئولان کشورمان پایبند هستیم اما قاطعانه می گویم اگر این موضوع بار دیگر توسط ورزشکاران ایرانی تکرار شود مطمئن باشید، کشتی یا هر رشته ورزشی دیگر ایران را تعلیق خواهند کرد. در این پرونده نیز فشارهای زیادی به اتحادیه جهانی وارد شد اما توانستیم با ارتباطات خوبی که رسول خادم داشت این موضوع را حل کنیم.
دبیر فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد اسرائیل با علم به این موضوع سعی در استفاده از مربیان و کشتی‌گیران روس دارد تا خود را به عنوان یکی از قدرت‌های کشتی مطرح کند، گفت‌: قطعاً همین طور است. آنها مشغول به کار گیری مربیان و کشتی‌گیران روس هستند. چند وقتی است یکی از مربیان روس نیز به اسرائیل رفته و کار مربیگری را آغاز کرده است که این موضوع باعث شده کشتی‌گیران مختلفی را از روسیه عازم اسرائیل کنند تا برای آنها کشتی بگیرند. پس دیگر نمی‌توانیم بگوییم که کشتی‌گیران این رژیم برای ما زنگ تفریح هستند. ما همیشه مطمئن بودیم که کشتی‌گیران اسرائیلی در همان دور اول حذف می‌شوند اما با توجه به شرایط پیش آمده دیگر این گونه نخواهد بود.
دبیر فدراسیون کشتی در ادامه درباره محرومیت جمشیدی و اینکه چرا اتحادیه جهانی دیگر مربیان تیم ملی امید را محروم نکرده است، گفت‌: اتحادیه جهانی در این خصوص مربی مستقیم او که در کنار تشک حضور داشته و او نیز به کریمی دستور داده ببازد، را به مدت دو سال محروم کرد.

همچنین مطالعه کنید:

بهشت خیرین سلامت

خرم‌دره بهشت خیرین سلامت استان زنجان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, حجت محمدی در جلسه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *