صفحه اصلی / اعلام آمادگی سرمایه گذاران قطری برای مشارکت در رونق گردشگری سلامت در کیش

اعلام آمادگی سرمایه گذاران قطری برای مشارکت در رونق گردشگری سلامت در کیش

هیأتی قطری در بازدید از بیمارستان کیش برای سرمایه گذاری در زمینه ساخت یک مرکز درمانی پیشرفته اعلام آمادگی کردند
به گزارش خبرنگار روزنامه کسب و کار درکیش، چند تن از سرمایه گذاران قطری ظهر روز چهارشنبه ٢٥ بهمن از بخش‌های مختلف بیمارستان کیش از جمله اورژانس، ایزوله تنفسی، اطفال، نوزادان، NICU، بخش بستری، دیالیز، VIP، بیماری‌های خاص، ICU، CCU و کلینیک‌های تخصصی بازدید کردند.
این سرمایه گذاران پس از بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان کیش در نشستی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش و مدیران این بیمارستان، در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری در جهت رونق گردشگری سلامت بحث و گفتگو کردند.
در این نشست سرمایه گذاران قطری با ابراز شگفتی از توسعه جزیره کیش در چند سال گذشته و وجود امکانات مناسب درمانی در این منطقه آزاد، ابراز علاقمندی کردند تا با ساخت یک مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی جدید در جزیره کیش و یا خرید و توسعه تجهیزات پیشرفته‌تر درمانی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در جهت رونق گردشگری سلامت با سازمان منطقه آزاد کیش مشارکت داشته باشند.
بر اساس این گزارش پیش بینی می‌شود گردشگران سلامت از قطر بیشتر در زمینه اعمال جراحی زیبایی، استفاده از روش‌های پیشرفته درمانی و جراحی برای کاهش وزن افراد چاق و درمان انواع سرطان‌ها از امکانات درمانی جزیره کیش استفاده کنند.
به گفته سرمایه گذاران قطری، قرابت فرهنگی بین ایران و قطر، نزدیکی جزیره کیش با این کشور، همچنین وجود بیمارستان مجهز در کیش و حضور پزشکان متخصص و حاذق ایرانی که شهرت جهانی دارند از جمله مزیت‌هایی است که موجب ترغیب ساکنان قطر برای سفربه جزیره کیش و بهره مندی از امکانات درمانی این جزیره خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست ضمن ابرازخرسندی از علاقمندی قطر برای رونق گردشگری سلامت در جزیره کیش اظهار داشت: پاکیزگی، امنیت مثال زدنی، نبود ترافیک و آلودگی هوا و همچنین آرامش کم نظیر جزیره کیش مزیت‌هایی است که گردشگران سلامت را از گوشه و کنار جهان برای سفر به این جزیره زیبا ترغیب می‌کند.
سعید پور علی با بیان اینکه نیاز نداشتن به ویزا برای سفر به کیش در کنار دیگر امکانات اقامتی مناسب این جزیره از جمله مزیت‌های ارزشمند توسعه گردشگری سلامت در این جزیره است تاکید کرد: رونق گردشگری سلامت در جزیره کیش از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است. از این رو سازمان برای سهولت سفر گردشگران سلامت از اقصی نقاط جهان به جزیره کیش آماده همکاری بوده و از اجرای طرح‌های پیشنهادی کشورهای مختلف در جهت سهولت سفر به کیش استقبال می‌کند.
دکترمحمد خلخالی ریس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش هم در این نشست با اشاره به پتانسیل‌های ارزشمند جزیره کیش در راستای تبدیل شده به قطب گردشگری سلامت کشور و منطقه گفت: چنانچه سرمایه گذاران قطری مرکز درمانی مستقلی را در جزیره کیش ایجاد نمایند ما در زمینه تأمین منابع انسانی و دعوت به همکاری از پزشکان متخصص و فوق تخصص ایرانی در رشته‌های مختلف با آنها همکاری گسترده خواهیم داشت.
سرمایه گذاران قطری همچنین با اشاره به برگزاری جام جهانی ۲۰۲۰ به میزبانی این کشور اعلام آمادگی کردند تا با ساخت مجموعه‌ای مجهز شامل زمین فوتبال و دیگر امکانات استاندارد زمینه سفر ورزشکاران خارجی به جزیره کیش را در مدت زمان برگزاری این رویداد ورزشی فراهم کنند.
به گفته این سرمایه گذاران با توجه به مخاطبان گسترده دو شبکه تلویزیونی قطر در سطح بین المللی پخش مسابقات فوتبال و اردوهای ورزشی ورزشکاران در جزیره کیش فرصت مناسبی برای معرفی بیشتر این جزیره زیبای مرجانی در سطح جهانی است.
لازم به ذکر است این سرمایه گذاران در کشورهای ترکیه و آلمان نیز بیمارستان‌های مجهزی را ساخته و در زمینه گردشگری سلامت در سطح بین المللی فعالیت‌های گسترده‌ای دارند.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *