صفحه اصلی / علیرضا کریمی حضور در قهرمانی آسیا و جام جهانی را از دست داد

علیرضا کریمی حضور در قهرمانی آسیا و جام جهانی را از دست داد

آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران، بدلیل محرومیت ۶ ماهه از سوی اتحادیه جهانی کشتی، فرصت حضور در ۲ رویداد مهم قهرمانی آسیا و جام جهانی را از دست داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان، اتحادیه جهانی کشتی، علیرضا کریمی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران را بدلیل باخت عمدی مقابل حریف روس برای روبرو نشدن با کشتی گیر اسراییلی در رقابت‌های قهرمانی امیدهای جهان در لهستان را ۶ ماه از حضور در تمامی میادین بین المللی محروم کرد. همچنین حمیدرضا جمشیدی مربی تیم ملی امید نیز به ۲ سال محرومیت از حضور در رویدادهای بین المللی محکوم شد.
محرومیت ۶ ماهه علیرضا کریمی در تاریخ ۳ خرداد سال آینده به پایان می‌رسد و حمیدرضا جمشیدی نیز تا تاریخ ۲ آذرماه ۱۳۹۸ نمی‌تواند در میادین بین المللی مربیگری کند. البته محرومیت کریمی و جمشیدی مربوط به رقابت‌های داخل کشور نیست.
با توجه به آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا از تاریخ ۸ اسفند ۹۶ و آغاز جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا از تاریخ ۱۸ فروردین سال آینده و محرومیت کریمی تا سوم خرداد ماه سال آینده، این کشتی گیر نمی‌تواند در این ۲ رویداد مهم برای ایران به روی تشک برود تا به این ترتیب کریمی که به دلیل مواجهه نشدن با کشتی گیران اسراییلی ۲ بار شانس رسیدن به طلای جوانان جهان و امیدهای جهان را از دست داده، این بار نیز برای سومین مرتبه شانس رسیدن به مدال طلای آسیا را از دست بدهد.
البته بدلیل تعویق زمان جام جهانی کشتی فرنگی به میزبانی ایران از سوی اتحادیه جهانی کشتی و بدنبال آن تهدید ایران به حاضر نشدن در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا، هنوز حضور تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جام جهانی آمریکا مشخص نیست. هر چند که با وجود اعلام رسمی فدراسیون کشتی برای حضور نیافتن در جام جهانی آمریکا، نام ایران در قرعه کشی این رقابت‌ها حذف نشد و ایران با تیم‌های آمریکا، ژاپن و گرجستان همگروه شد.
بنا بر اعلام رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی، ایران قصد دارد به رأی محرومیت علیرضا کریمی اعتراض کند.
با توجه به حساسیت شدید کمیته بین المللی المپیک بر روی موضوع حاضر نشدن ورزشکاران ایران مقابل ورزشکاران اسراییلی، این امر در میادین مهم قهرمانی جهان و مخصوصاً رقابت‌های المپیک می‌تواند عواقب بدی را برای ورزشکاران ایران در بر داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

dolar

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار ارز

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بعد از گذشت یک دوره چهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *