صفحه اصلی / بورس تهران در سردرگمی بازار ارز

بورس تهران در سردرگمی بازار ارز

این هفته بورس تهران تحت تأثیر نوسانات نرخ ارز از یک طرف و رشد قیمت برخی از فلزات اساسی و نفت از طرف دیگر شاهد فراز و فرودهایی بود. این روزها نوسانات غیرقابل پیش‌بینی دلار تا حدودی بازار سهام را هم سردگم کرده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شرایط بازر ارز در هفته جاری یکی از موارد مهم تأثیرگذار بر داد و ستد سهام در تالار شیشه‌ای بود. از طرفی می‌توان گفت حدود نیمی از شرکت‌های بورسی تحت تأثیر افزایش نرخ دلار، سود شناسایی می‌کنند و قیمت سهامشان با رشد مواجه می‌شود و از طرف دیگر ریسک ناشی از کاهش ارزش پول ملی سبب نگرانی‌ها در اقتصاد و بالا رفتن ریسک‌های سیستماتیک در بازار سرمایه می‌شود.
قیمت نفت نیز از طرفی باعث تکان‌های قیمتی در گروه پالایشی و پتروشیمی شد و از طرف دیگر گروه فلزات اساسی و کانه های فلزی در مقاطعی توانستند با رشد جهانی قیمت‌ها با افزایش همراه شوند.
در طی چهار روز کاری بورس تهران در این هفته شاخص کل همچنان حول کانال ۹۸ هزار واحدی نوسان کرد. در این مدت شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس از رقم ۹۸ هزار و ۲۲۹ واحدی تا عدد ۹۸ هزار و ۳۴۷ بالا رفت و شاهد رشد ۴۸ واحدی بود.
شاخص آزاد شناور نیز در چهار روز کاری اخیر ۱۹۷ واحد رشد کرد و از عدد ۱۰۵ هزار و ۴۴۱ واحدی به عدد ۱۰۵ هزار و ۶۳۸ رسید. همچنین شاخص بازار اول که در ۱۸ بهمن ماه جاری در تراز ۶۹ هزار و ۷۷۰ واحدی قرار داشت ۸۵ واحد رشد کرد و تا رقم ۶۹ هزار و ۸۸۵ بالا رفت.
اما شاخص بازار دوم با بیش از ۱۶۰ واحد افت تا تراز ۲۰۹ هزار و ۴۵۱ کاهش یافت و در عین حال شاخص صنعت با رشد ۹۷ واحدی همراه شد.

همچنین مطالعه کنید:

boodjeh

جایگزین‌های نفت در بودجه

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، دراین‌ راستا سازمان برنامه اعلام کرده است شفافیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *