صفحه اصلی / در مقابل فشارها ایستادگی خواهم کرد

در مقابل فشارها ایستادگی خواهم کرد

وزیر آموزش وپرورش در جمع خیرین مدرسه ساز با اشاره به اهمیت جوانگرایی در مجمع خیرین گفت: خیرین مدرسه ساز فرهنگ خیری را بیش از پیش در جامعه به خصوص در بین جوانان گسترش دهند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید محمد بطحائی در دیدار با روسای مجامع خیرین مدرسه ساز سراسر کشور که در سالن اجتماعات سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس برگزارشد، اظهارکرد: هر آجری که توسط خیرین در ساخت مدرسه استفاده می‌شود ساختمان یک مدرسه را نمی‌سازد بلکه فرهنگ آینده یک کشور را می‌سازد و تمدن یک مملکت را به وجود می‌آورد.
وی افزود: هرچند ممکن است تلاش‌های خیرین از دید مسؤلین پنهان بماند اما اجر اخروی آن همواره نزد خدای متعال محفوظ خواهد بود.
وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: وقتی صحبت از تحول در یک جامعه می‌شود منظور فقط معنای آکادمیک و مدیریتی آن نیست؛ بلکه منظور تطابق فعالیت‌های جامعه با نیازهای روز جامعه است.
و اگر جامعه‌ای این انطباق را انجام ندهد با نیازهایش فاصله می‌گیرد واین دردی است که آموزش وپرورش ما به آن دچار است و شدیداً نیازمند تحول است.
وی ادامه داد: متأسفانه یکی از سازمان‌هایی که افراد در مقابل تحولاتش مقاومت می‌کنند آموزش وپرورش است. اخیراً با هدف ایجاد نشاط در دانش آموزان ابتدایی قدم بسیار کوچکی در زمینه حذف آزمون برداشتیم؛ اما متاسفانه با هجمه ای عظیم در این زمینه مواجه شدیم. هرچند اینجانب باتمام وجود جلوی فشارها ایستادگی خواهم کرد.
بطحایی خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی مشاهده می‌کنیم برخی جوانان با کوچک‌ترین مشکل اقدام به خودزنی می‌کنند و یا در زندگی مشترک سریعاً سراغ طلاق می‌روند این ناشی از آن است که افراد در مدرسه مهارت صبر و تحمل و حل مسائل زندگی را فرا نگرفته‌اند. امروز ما با تحول و تغییر دنبال آموزش مهارت‌های زندگی به دانش آموزان هستیم.
وی ادامه داد: ما امروز مخالف جداسازی بچه‌ها با معیارهایی همچون پولدار و بی پول و فرزندان مقامات و افراد عادی هستیم و خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب‌های کمک درسی هستیم. بنابراین آزمون را از دوره ابتدایی حذف کردیم تا نشاط و سرزندگی را به مدارس هدیه دهیم.
وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: تحول در فضای مدارس نیز باید انجام شود و خیرین جوان نیز به مجامع خیرین مدرسه ساز بپیوندند و این تلاش بیش از پیش، اعضای مجامع را می‌طلبد تا فرهنگ مدرسه سازی و خیری در جامعه نهادینه شود.
وی اجرای طرح‌هایی مانند خواهر خوانده در امر مدرسه سازی را به خیرین پیشنهاد کرد و افزود: چقدر خوب است دانش آموزان ناحیه ۳ شیراز مدرسه‌ای در یکی از روستاهای سرباز سیستان وبلوچستان بسازند تا فرهنگ مدرسه سازی در جامعه ارتقا یابد.
بر اساس گزارش سایت آموزش و پرورش، بطحایی از اختصاصی شدن منابع درآمدی آموزش وپرورش درسال ۹۷ خبر داد و گفت: تا کنون اگر ملکی در آموزش وپرورش فروخته می‌شد پولش به خزانه واریز می‌شد اما از سال آینده پس از دو هفته این مبلغ می‌تواند در همان استان هزینه شود.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *