صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
همکاری دو غول خودروسازی روی یک خودروی برقی

همکاری دو غول خودروسازی روی یک خودروی برقی

دو خودروساز مطرح دنیا به اتفاق، یک پلت‌فرم خودروی برقی را معرفی خواهند کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دو شرکت خودروسازی "پورشه" و "آئودی" یک پلت‌فرم خودروی برقی را به اشتراک خواهند گذاشت.
گفته می‌شود هدف اصلی این همکاری، کاهش هزینه‌ها بوده است.
"پورشه" و "آئودی" در زمینه همکاری با یکدیگر در شاسی و طراحی داخلی خودرو غریبه نیستند. به عنوان مثال در خودروهای پورشه کاین و ماکان این همکاری صورت گرفت و این راه در ورود به عصر خودروهای برقی نیز ادامه می‌یابد.
"اولیور بلوم" نماینده پورشه و "روپرت استادلر" نماینده آئودی در مصاحبه‌ای گفتند که دو برند تجاری متعلق به "فولکس‌واگن" به طور مشترک یک پلت‌فرم رایج خودروی برقی را توسعه خواهند داد که راه خود را در چند مدل که از سال ۲۰۲۱ به بعد معرفی خواهند شد، باز خواهد کرد.
"آئودی" در حال حاضر منتظر معرفی دو سدان و دو شاسی‌بلند برقی است، در حالی که "پورشه" می‌تواند اولین خودروی برقی خود را بر روی این پلت‌فرم در همان خط تولید "ماکان" تولید کند. البته این بدان معنی نیست که منتظر یک ماکان برقی باشیم، اما مشخص است که یک کوپه برقی هم نخواهد بود.
"بلوم" گفت: اینکه کدام خودرو اول عرضه شود، به مقررات انتشار کربن دی‌اکسید بستگی دارد.
وی افزود: دلیل همکاری ما با ""آئودی" تعجب برانگیز نیست، پول. چرا که هر برند اگر بخواهد پلت‌فرم خود را توسعه دهد، حدود ۳۰ درصد هزینه بیشتری خواهد داشت که هزینه هنگفتی است.
"استادلر" تخمین زده است که برای تکمیل این پلت‌فرم تا سال ۲۰۲۵ نیاز به مبلغی بالغ بر یک میلیارد یورو وجود دارد.
توسعه این پلت‌فرم، جدا از ماموریت و تمرکز فعلی پورشه است و این باعث نمی‌شود که هر دو شرکت از ساخت پلت‌فرم‌های سفارشی دست بکشند. انتظار این است داریم "پورشه" به طراحی خودروهای برقی اسپرت بپردازد.

همچنین مطالعه کنید:

rezaiyan

اطلاع رسانی منفعلانه ره به جایی نمی برد

سرمقاله –  نکته اول اینکه در اطلاع‌رسانی ما دو حالت داریم؛ حالت اول اطلاع‌رسانی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *