صفحه اصلی / ایلام امسال ۴۵ روز آلودگی ریزگرد داشته است

ایلام امسال ۴۵ روز آلودگی ریزگرد داشته است

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان ایلام گفت: از ابتدای امسال تا کنون تعداد روزهای آلوده استان به دلیل ریزگرد ۴۵ روز بوده است.
به گزارش کسب و کار نیوز، علی طاهر سارایی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: به منظور اطلاع رسانی دقیق در زمینه گرد و غبار تاکنون ۷ شهرستان به ایستگاه های سنجش گرد و غبار مجهز شده اند و استقرار ایستگاه ها در سه شهرستان دیگر استان در دستور کار قرار دارد و همچنین در سال جاری بیشترین غلظت ریزگردها در شهرستان مهران در ۳۰ دی ماه با میزان هفت هزار و۹۰۰ میکروگرم در متر مکعب ثبت شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تعداد روزهای آلوده به ۴۵ روز رسیده است، افزود: طی سال گذشته ۸۰ روز میزان گرد و غبار خارج از حد مجاز بوده که در مقایسه با آمار سال جاری تعداد روزهای آلوده کاهش نشان می دهد.
سارایی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا تلاش جدی کنند، خاطرنشان کرد: در یک برنامه وظایف وعملکرد دستگاه ها و نیز اعتبار مورد نیاز آنها با هدف کاهش عوارض ناشی از پدیده گرد و غبار مشخص شده است.
وی تاکید کرد: یکی از نکات مهم و اساسی در هنگام بروز گرد و غبار اطلاع رسانی به مردم و آگاهی بخشی به آنها در مورد چگونگی وضعیت ریزگردها است که این اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد.
معاون پایش و نظارت محیط زیست استان ایلام اضافه کرد: بیش از ۴۲۴ هزار هکتار اراضی بیابانی دارد که حدود ۲۰ درصد از عرصه استان را شامل می‌شود و بیشتر این بیابان ها در مناطق جنوبی استان به ویژه در شهرستان دهلران واقع شده است.

 

همچنین مطالعه کنید:

sarmakhordegi

مصرف دمنوش دارچین و آویشن مفید هستند

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، اکبری، در مورد مصرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *