صفحه اصلی / محمد بنا: خادم با قبول سرمربیگری ریسک کرده است

محمد بنا: خادم با قبول سرمربیگری ریسک کرده است

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر اینکه شرایط خوبی در کشتی آزاد و فرنگی نداریم، گفت: حتی اگر رسول خادم، رییس فدراسیون هم برای بازگشتم پیشنهاد دهد قبول نمی‌کنم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمد بنا، در مراسم بهره‌برداری از سالن کشتی "حمید سوریان" در جمع خبرنگاران با تمجید از نامگذاری این مجموعه ورزشی به نام "حمید سوریان" اظهار کرد: از این موضوع خیلی خوشحال هستم. امیدوارم که سالن های دیگر نیز به نام قهرمانان ما نامگذاری شود. جا دارد از علیرضا دبیر، عبدالله عزیزی، رییس هیات کشتی تهران و دیگران که باعث و بانی این کار بودند، تشکر کنم. سوریان استحقاق این کار را داشت. من پیش از این، این مجموعمه را ندیده بودم، اما وقتی امروز شوکه شدم، چرا که امکانات کاملی دارد.
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی درباره دوری خود از کشتی، گفت‌: اصلاً از کشتی دور نبوده ام و تمامی مسابقات داخلی و خارجی را دنبال می‌کنم. در شهریار هم در کلاس‌های تمرینی شرکت می‌کنم. امیدوارم وضعیت کشتی ما خوب شود. ما شرایط خوبی چه در کشتی آزاد و چه در کشتی فرنگی نداریم. مدیریت و امکانات در کشتی برای بهبود این رشته به کار گرفته شود، اما در این زمینه آنقدر قوی نیستیم. امیدوارم دلایل این موضوع چه در کشتی آزاد و چه در فرنگی کارشناسی و بررسی شود.
وی درباره پوست اندازی در کشتی فرنگی هم، خاطر نشان کرد: در کشتی فرنگی خیلی از قهرمانان ما رفتند، اما در کشتی آزاد برخی به دلایل مصدومیت کنار کشیدند. ما سه رویداد مهم را پیش رو داریم. یکسری تغییرات قوانین به نفع ما و یکسری نیز به ضرر ما است. امیدوارم هر چه زودتر خود را با قوانین جدید وفق دهیم و در المپیک ۲۰۲۰ نتیجه خوبی بگیریم، اما کار سختی هم در کشتی آزاد و هم در کشتی فرنگی پیش روی ما است.
بنا در ادامه درباره برخی صحبت‌ها مبنی بر بازگشتش به کشتی فرنگی، گفت‌: نه این موضوع واقعیت ندارد. همان طور که بعد از المپیک ریو اعلام کرده‌ام می‌خواهم دوران بازنشستگی‌ام را ادامه دهم.
وی در پاسخ به این سوال که اگر رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی از وی بخواهد که به تیم ملی باز گردد، آیا این پیشنهاد را قبول می‌کند یا خیر؟ گفت‌: حتی اگر رییس فدراسیون هم بخواهد من این پیشنهاد را قبول نمی‌کنم، چرا که شرایط من با فدراسیون کشتی جور در نمی آید.
بنا در پاسخ به این سوال که درباره انتخاب رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران و برخی انتقادات به این موضوع، گفت‌: چرا نمی‌تواند او سرمربی تیم ملی باشد؟ جنبه منفی این موضوع را نببینید. حق رییس فدراسیون است که می‌تواند با هر کسی کار کند. وقتی شورای فنی این مسئولیت را بر دوش او قرار داده است و او نیز آن را قبول کرده است. البته خادم با این کار ریسک کرده، چرا که وقتی سرمربی تیم ملی است، باید باخت بر گردن بگیرد. او از جایگاه رییس فدراسیون کشتی پنج پله پایین‌تر آمده است و سرمربی تیم ملی شده است. البته با این شرایط پیش‌بینی موفقیت در کشتی آزاد بسیار سخت است.
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی درباره سرمربیگری علی اشکانی در تیم ملی و برخی شایعات مبنی بر امکان کنار گذاشتن او، گفت‌: اشکانی جوان است و باید به او وقت دهند و سفت و سخت پشت او بایستند. ما در چند سال گذشته مدام سرمربی عوض کرده‌ایم و با این کارها تمام بزرگان کشتی فرنگی را سوزاندیم، چرا در کشتی آزاد این طور نشد. به عنوان مثال محمد طلایی پس از مسابقات جهانی باز هم به عنوان مربی ارشد در تیم ملی مشغول به فعالیت است. البته باید کادر اشکانی قوی شود که این کار هم در حال انجام است. همکاران سابق بنده هم مربیان تیم ملی هستند و نباید با برچسب زدن محمد بنا بر روی آنها برای آنها دردسر درست کنیم.
به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی "حمید سوریان" از حمید سوریان و محمد بنا توسط هیات کشتی استان تهران تجلیل شد.

همچنین مطالعه کنید:

kargaran

در جلسه دیروز کمیته دستمزد چه گذشت؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *