صفحه اصلی / ابداع یک راهکار ساده و مقرون به صرفه برای تجزیه آلاینده های آب

ابداع یک راهکار ساده و مقرون به صرفه برای تجزیه آلاینده های آب

محققان دانشگاه «مارتین لوتر» آلمان یک راهکار ساده و مقرون به صرفه برای تجزیه آلاینده های آب ابداع کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، برای انجام این کار تنها به یک لامپ LED سبز، یک ترکیب فلزی به عنوان کاتالیزور و ویتامین C نیاز است. بدین ترتیب محققان می‌توانند انواع خاصی از الکترون‌ها را تولید کنند که توانایی نابودسازی آلاینده‌های آب را دارند. پیش از این برای انجام چنین کاری استفاده از سیستم‌های لیزری ضروری بود.
ایده اصلی این راهکار تجزیه یک مولکول و تحریک یک فرآیند شیمیایی با استفاده از نور است. به‌طور خاص الکترون هایی که در اثر تابش نور از ترکیبات مولکولی ویتامین C خارج شده و آزادانه درون آب حرکت می‌کنند، مورد توجه محققان هستند. این الکترون‌ها که به عنوان الکترون‌های هیدراته شناخته می‌شوند بسیار واکنش پذیر بوده و قادرند آلاینده‌ها را تجزیه کنند. مزیت این الکترون‌ها نسبت به سایر مواد این است که پس از انجام واکنش، الکترون‌ها به طور کامل ناپدید می‌شوند و هیچ اثر مضری ندارند.
محققان راهکار خود را با استفاده از اسید کلرواستیک که یک ماده بسیار سمی پایدار است مورد آزمایش قرار دادند و توانستند این ماده را به اجزای اولیه و بی‌خطر تشکیل دهنده آن تجزیه کنند. در این آزمایش مشخص شد شیوه مقرون به صرفه آن‌ها به همان میزانی الکترون آزاد تولید می‌کند که با استفاده از یک لیزر قدرتمند گران‌قیمت تولید می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

بوتاکس

بوتاکس مسپورت در مطب دکتر بیگدلی (مطب مهر) برای پیشانی و خط اخم با ۶۳درصد تخفیف

https://plink.ir/1l4Ai بوتاکس مسپورت در مطب دکتر بیگدلی (مطب مهر) برای پیشانی و خط اخم تنها با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *