صفحه اصلی / برنامه‌ریزی برای بیمه صادرکنندگان در برابر کاهش نرخ ارز

برنامه‌ریزی برای بیمه صادرکنندگان در برابر کاهش نرخ ارز

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صادرات اظهار کرد که طبق مصوبات موجود طرح‌هایی طراحی شده تا بدین ترتیب در برابر کاهش سه تا ۳۰ درصدی نرخ ارز، صادرکنندگان مورد بیمه قرار گیرند.
آرش شهرآیینی صبح امروز در نشست خبری همایش تأمین مالی صادرات اظهار کرد: طبق مصوباتی که در گذشته ابلاغ شده، شرایطی برای پوشش نوسان نرخ ارز در نظر گرفته شده که این شرایط امروز معنا پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه این طرح تنها برای صادرکنندگان طراحی شده، افزود: در قالب این طرح به واسطه یک الحاقیه افراد می‌توانند ضررهایی که به واسطه کاهش نرخ ارز متوجه آنها شده را از طریق این بیمه دریافت کنند.
رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صادرات یادآور شد: در برنامه پنجم توسعه بحث بر سر آن بود که طرح بیمه ارزی صادرکنندگان بر عهده بیمه مرکزی باشد اما به دنبال اجرایی نشدن این طرح اکنون این مطالبه از طریق صندوق توسعه صادرات پیگیری می‌شود.
شهرآیینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اهمیت موضوع تأمین مالی در توسعه صادرات، اظهار کرد: نگاه ما آن است که برای رساندن صادرات ۴۰ میلیارد دلاری به ۸۰ میلیارد دلار، لازم است سرمایه‌گذاری عظیمی صورت بگیرد. نگاه دولت در این باره به افق آینده است و باید بخشی از این سرمایه از طریق منابع خارجی تامین شود. به همین دلیل حتماً در آینده به سراغ اجرای طرح‌های جدید خواهیم رفت تا ظرفیت‌سازی برای صادرات افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه نرخ بهره تسهیلات در دنیا به شدت پایین است و حتماً باید برای رقابت‌پذیر شدن صادرات کشور حمایت‌هایی از صادرکنندگان دیده شود. البته بخشی از این حمایت‌ها در قالب بسته حمایت از صادرات که توسط معاون اول ریاست‌جمهوری ابلاغ شد، مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

pele

آیا بالا و پایین رفتن از پله‌ها یک فعالیت بدنی مفید است؟

به گزارش کسب و کار نیوز، برای استفاده از پله‌ها دو راه وجود دارد: بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *