صفحه اصلی / افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های فناور صنعتی در استان البرز

افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های فناور صنعتی در استان البرز

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، همزمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی چند طرح فناوری و صنعتی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری حوزه غلات را زیرساختی برای توسعه صنایع و فناوری‌های پایین دستی در حوزه مواد غذایی عنوان کرد و افزود: «پیشرفت‌های فناورانه می‌تواند محور‌های گوناگون بی‌شمار کسب‌وکارهای جدید را سامان بدهد. صنایع این بخش به دست جوانان خلاق و نوآوری آنان رشد می‌کنند. کارآفرینان با حمایت از این جوانان و راهبری آنان زمینه را برای کارآفرینی اشتغال فراهم کنند».
ستاری با بیان این که کشاورزی جزو بخش‌های اساسی و حیاتی کشور در توسعه به شمار می‌رود گفت: «توسعه این بخش نیازمند ورود فناوری پیشرفته است. در حوزه غذا پیشرفت‌هایی صورت گرفته است اما در دیگر حوزه‌ها مانند کشاورزی کاستی‌های جدی وجود دارد».
حضور فناوری‌های نوین به خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه کشاورزی زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های بسیار زیادی حوزه خدمات تولید و توزیع را موجب شده است که در ابعاد جهانی نیز تحول آفرین و منحصر به فرد به شمار می‌رود.
افتتاح تصفیه خانه مدرن پساب
پروژه تصفیه خانه مدرن صنعتی به روش بیو رآکتور افتتاح شد.
راکتور «Extended Granular Sludge Bed» فرایندی مدرن با راندمان بالا در تصفیه بی‌هوازی فاضلاب و پساب صنعتی است.
افتتاح و بهره‌برداری نیروگاه برق با سوخت پاک
کلنگ پروژه دانش بنیان نیروگاه برق با سوخت بیوگاز و بیواتانول در گروه پژوهشی و صنعتی زر استان البرز بر زمین خورد.
این نیروگاه، با استفاده از گازهای تولیدی حاصل از فعالیت باکتری‌های غیر هوازی موجود در پسماب‌ها و مانده غلات برق تولید می‌کند.
افتتاح فاز دوم‌های فروکتوز
در سومین بخش بازدیدها، فاز دوم پالایشگاه غلات گروه صنعتی زر به روش آنزیمی با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، صالح آبادی، رییس هیات مدیره بانک توسعه صادرات، و استاندار البرز افتتاح شد.
فاز دوم این پالایشگاه با بهره‌گیری از بزرگ‌ترین مجتمع کارخانجات فرآوری عمیق غلات کشور، تولید محصولات غنی غذایی چون انواع نشاسته، آرد، گلوتن، نان صنعتی، قند مایع، ماکارونی، کیک، کلوچه، بیسکوئیت، شیرینی، شکلات، غذای کودک، غلات پرک‏شده، کورن فلکس و خوراک دام همراه با سیلوهای بزرگ ذخیره‏ سازی را توسعه خواهد داد.
کارخانجات زرفروکتوز یکی از شرکت‌های پالایشگاه غلات زر، محصولات متنوعی از خانواده شیرین کننده‌ها، شیرین کننده‌های طبیعی حاصل از ذرت همچون انواع شربت ذرت غنی از فروکتوز، انواع شربت گلوکز و انواع نشاسته را تولید کرده است.
 

همچنین مطالعه کنید:

snap

سیگنال منفی به سرمایه‌گذاران خارجی

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، ژوبین علاقبند، مدیرعامل «اسنپ»، تاکنون سکوت اختیار کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *