صفحه اصلی / شریعتمداری: مدیران شرکت‌های بزرگ از معادن کوچک مرتبط با حوزه کاری خود حمایت کنند

شریعتمداری: مدیران شرکت‌های بزرگ از معادن کوچک مرتبط با حوزه کاری خود حمایت کنند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، محمد شریعتمداری، در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس افزود: هدف ما رشد و تعالی ایران اسلامی در حوزه‌های مادی و معنوی است و مادیات و معنویات در معدن در هم آمیخته است‌.
وی معدن را دارای جایگاه مقدسی دانست و تصریح کرد: به اعتقاد من حرکت در مسیر توسعه معدن گام برداشتن بر نقشه راهی است که خداوند برای بشر ترسیم کرده است.
شریعتمداری با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی گفت: در کنار معدنی‌ها و فعالان این حوزه هستیم و از ثروتمندن شدن مردم با درآمدهای مشروع حمایت می‌کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از آرزوهای خود را تجمیع فعالیت‌های معادن کوچک برای صادرات و تحقیق و توسعه و تعمیق اکتشافات دانست و ادامه داد: این دو تفاهم نامه در زمینه احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در همین راستا هستند.
شریعتمداری با بیان ضرورت توجه به معادن کوچک برای موضوع اشتغال و تولید، گفت: از مدیران شرکت‌های بزرگ خواسته‌ام تا معادن کوچک مرتبط با حوزه کاری خود را مورد حمایت قرار دهند.
وی در پایان یادآور شد: کمیته مشترکی میان مجلس و دولت برای حمایت از توسعه معادن کشور داریم که امروز نیز جلسه اش برگزار می‌شود.
۹۲ درصد از معادن فعال کشور کوچک هستند
رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در این مراسم حمایت از معادن کوچک را از سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: حدود ۱۰ هزار معدن در آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد که ۶۰ درصد آنها فعال است و ۹۲ درصد از این معادن کوچک هستند.
مهدی کرباسیان با بیان اینکه ۱۰ درصد از بودجه ۱.۵ میلبارد دلاری برای حمایت از اشتغال مناطق محروم مربوط به معادن کوچک است، افزود: در زمینه فرآوری در معادن کوچک گام‌های خوبی برداشته شد، مرکز تحقیقات کرج در این حوزه فعال است و بنا داریم فناوری‌های موبایل را در معادن قرار دهیم.
گفتنی است که در این مراسم ۲ تفاهم نامه همکاری به منظور احیای حدود ۵۰۰ معدن کوچک و متوسط امضا شد.
یکی از تفاهمنامه ها میان خانه معدن، ایمیدرو، میدکو و معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید که نوع مشارکت میدکو در آن ورود در حوزه معادن غیر آهنی است.
همچنین خانه معدن، ایمیدرو، گلگهر و معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تفاهمنامه دیگری را منعقد کردند که شرکت گلگهر نیز با هدف تامین مواد اولیه فولادی خود به این طرح ورود می‌کند.
فعال سازی معادن کوچک و توسعه اشتغال و بهره وری، تجمیع دپوهای موجود و برندسازی محصولات با لحاظ نمودن استانداردهای کنترل کیفی با هدف تامین منابع مالی پایدار معادن، ارتقاء سطح دانش معدنکاری کشور با افزایش آموزش و توسعه میزان تولید در معادن نیمه فعال با تامین بازار مطمئن محصول از جمله اهداف کلان طرح احیای معادن کوچک و متوسط اعلام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

bitcoin

نابودی صنعت ماینینگ به دست دولتی‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چهارشنبه هفته گذشته بود که سخنگوی صنعت برق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *