صفحه اصلی / تائید گواهینامه ISMS بانک تجارت در ارزیابی مجدد

تائید گواهینامه ISMS بانک تجارت در ارزیابی مجدد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، در مراسم اختتامیه این ممیزی که روز یکشنبه، پانزدهم بهمن ماه با شعار «ارتقا امنیت بانک، در گرو بهبود مستمر» برگزار شد. حق وردی قائم مقام مدیر عامل این بانک در این مراسم با اشاره به اینکه رشد بانک مستلزم پیوستگی کاری همراه با حفظ امنیت بین تمام مدیریت‌ها است، گفت: این امنیت باید همواره و به طور مستمر با ممیزی‌های جدید در تمام نقاط بانک پیاده سازی شود و برنامه‌های تعریف شده باید به نحو شایسته و در راستای استانداردهای تعیین شده انجام پذیرد.
وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از جسارت و شهامت همکاران در حوزه‌های مختلف برای حضور در این ارزیابی، گفت: مطمئناً انجام این بازرسی‌ها راهکار مناسبی برای پیشرفت و پیشبرد اهداف بانک خواهد بود و امیدواریم با اجرای دستور العملهای ارائه شده، تعالی سازمان را در تمام مدیریت‌ها مشاهده نمائیم. حق وردی در پایان امنیت را یکی از ابزارهای حفظ منافع بانک و مشتریان برشمرد و ممیزی‌های مستمر را ابزاری مناسب برای حفظ این امنیت نامید.
در ادامه سرممیزان و کارشناسان شرکت رویال پرداز توام با توجه به گزارش ممیزی‌های صورت گرفته در سال گذشته و مشاهدات صورت پذیرفته از قسمت‌های مشخص شده همچون دایره انفورماتیک مدیریت شعب جنوب شرق تهران، شعبه ریالی و واحد ارزی سپهبد قرنی و ادارات مختلف مدیریت امور فناوری اطلاعات، شرایط را با توجه به استانداردهای تعریف شده بسیار مطلوب ارزیابی نمودند.
همچنین دوست محمدی، مدیر گروه ISMS مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، نیز ضمن تأیید نتایج و اظهارات سرممیزان، بر ادامه روند بهبود مستمر امنیت اطلاعات بانک تأکید و بابت اقدامات صورت پذیرفته در این حوزه قدردانی نمود.
لازم به ذکر است بانک تجارت با هدف حفظ امنیت اطلاعات و پیاده سازی استانداردهای فضای تولید و تبادل اطلاعات در سطح تمام مدیریت‌ها در ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه سال ۹۵ مورد ممیزی سازمان افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) ریاست جمهوری قرار گرفت و موفق به اخذ گواهینامه انطباق سیستم مدیریت امنیت اطلاعات گردید. از آنجا که اعتبار این گواهینامه سه ساله می‌باشد، بنا بر برنامه‌های افتا هر ساله ارزیابی قسمت‌های مختلف بانک بر اساس استانداردهای تعیین شده صورت می‌پذیرد.

همچنین مطالعه کنید:

bitcoin

نابودی صنعت ماینینگ به دست دولتی‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چهارشنبه هفته گذشته بود که سخنگوی صنعت برق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *