صفحه اصلی / القای ناکارآمدی نظام به کشور لطمه می زند

القای ناکارآمدی نظام به کشور لطمه می زند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدحسن خمینی روز شنبه در آیین تجدید میثاق مدیران و کارکنان شهرداری تهران در حرم مطهر امام خمینی(ره) اظهار کرد: بی شک یکی از مهمترین آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی خدمت بیشتر و بهتر به مردم بود که این مهم جز با همیاری و همدلی مردم ایجاد نمی شود. 
وی با بیان اینکه ضعف در انجام ماموریت ها به معنای ناکارآمدی نظام در مواقع بحرانی نیست، اظهار داشت: اگر گروهی در جامعه القاء کردند که نظام در مواقع بحرانی ناکارآمد است مطمئن باشند که دود این کار آنان به چشم تمام نظام خواهد رفت. 
وی عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برای اینکه مردم در تصمیم گیری مدیریت، مسائل و قوانین شهرشان حضور پررنگ داشته باشند شورای شهر را پایه ریزی کرد تا با نقش آفرینی مردم شاهد خدمات رسانی بهتری در شهر باشیم. 
یادگار امام(ره) با بیان اینکه شهروندان در حالی که خدمتی از شهر می گیرند باید خدماتی را هم برای شهر انجام دهند، افزود: امروزه هرچه بیشتر خدمات رسانی را در سایه همکاری عمومی توسعه و گسترش دهیم، یک گام به آرمان های بلند انقلاب نزدیکتر شده ایم. 
وی ادامه داد: توسعه همکاری عمومی در سایه مشارکت مردم یک وظیفه نیست بلکه ادای دین به آرمان های امام، انقلاب و خون شهدا است. 
سید حسن خمینی اظهار کرد: هر زمانی که مردم در تعیین افراد مجموعه ای مشارکت فعال داشته باشند آن مجموعه نمی تواند ناکارآمد باشد، بنابراین نمی توان شورای شهر و شهرداری تهران را در مواقع بحرانی ناکار آمد جلوه داد. 
وی با بیان اینکه در شهرداری همه وظیفه دارند هر چه بیشتر مشکلات مردم را رفع و رجوع کنند، افزود: کارکنان شهرداری نباید از بزرگی و زیادی مشکلات هراس داشته باشند چرا که هر مقدار مشکلات حجم بیشتری را داشته باشند به همان میزان توانمندی افراد نیز بالا است. 
وی با بیان اینکه برای موفق شدن در هر اموری باید در وهله اول منیت ها را از بین برد، افزود: شیطان از دریچه من و منیت وارد می شود از همین رو باید در انجام امور و نقد دیگران باید انصاف رعایت شود. 
یادگار امام(ره) ادامه داد: انصاف بعنوان میراث اخلاقی بشر و قانونی طلائی است که در سنت بسیاری از ائمه وجود دارد و باید در تمامی کارها انصاف را رعایت کرد. 
وی با بیان اینکه اختلاف در تفکر امری طبیعی است و در بسیاری موارد موجب پیشرفت و توسعه جامعه می شود، بیان داشت: منشاء بی اخلاقی و خروج از دایره اخلاق رعایت نکردن انصاف در نقد عملکرد ها است. 
وی با بیان اینکه باید ولی نعمت شمردن مردم در رجوع به نهادهای دولتی و شهرداری ها نهادینه شود، ابراز کرد: شهرداری تهران در مدیریت قبل و حال به این موضوع مهم بسیار تاکید دارد ولی مشکلات شهری هرگز تمام نمی شود. 
شهردار تهران نیز در ادامه این آیین با بیان اینکه تحت تاثیر برخی بی‌انصافی‌ها قرار نمی‌گیریم، افزود: خدمت بدون منت به مردم و به خصوص مستضعفان و اقشار ضعیف جامعه از آموزه ‌های امام راحل است که با وظایف ‏شهرداری عجین شده و برای تحقق عینی آن تلاش می‌کنیم.‏ 
محمد علی نجفی اظهار کرد: برخی به مطالباتی دامن می‌زنند که می‌دانند با توجه به مجموعه امکانات کشور قابل تحقق نیست.‏ 
وی افزود: همکاران من تحت تاثیر برخی بی‌انصافی‌هایی که برای بزرگ کردن برخی مشکلات صورت می‌گیرد قرار نمی‌گیرند و به ادامه ‏خدمت بی‌منت به مردم تهران افتخار می‌کنند.‏ 
وی عنوان کرد: مسولان باید شرایطی را فراهم کنند تا مردم به این موضوع که مدیریت شهری رو به جلو است و در جهت حل مشکلات گام بر می دارد، آگاهی دهند. 
شهردار و مدیران شهرداری امروز – شنبه – با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با آرمان های والای امام راحل تجدید میثاق کردند. 

همچنین مطالعه کنید:

sarmakhordegi

مصرف دمنوش دارچین و آویشن مفید هستند

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، اکبری، در مورد مصرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *