صفحه اصلی / با تغییر نام خیابان کارگر مخالفیم

با تغییر نام خیابان کارگر مخالفیم

 
عضو شورای شهر تهران، ری، تجریش گفت: کارگران نقش بی‌بدیلی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و اینکه بخواهیم بخشی از خیابان کارگر را تغییرنام دهیم، در شأن نمایندگان مردم نیست.
به گزارش کسقب و کار نیوز به نقل از مهر، افشین حبیب‌زاده، عضو شورای شهر تهران، ری، تجریش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با اینکه برخی قصد تغییر نام خیابان کارگر در تهران و پاک کردن نام کارگر در سطح شهر دارند، بیان داشت: برای نامگذاری خیابانی به نام مرحوم دکتر مصدق پیشنهادهایی مطرح شد تا نام ایشان جایگزین شود، اما برخی به یاد خیابان کارگر افتادند تا بتوانند تغییری در آن اعمال کنند، البته آن‌ها قصد دارند، بخشی از خیابان کارگر را به نام دکتر مصدق تغییر نام دهند.
وی افزود: آن‌ها این بحث را مطرح می‌کنند که خیابان کارگر شمالی یا کارگر جنوبی را به نام مرحوم دکتر مصدق تغییر دهند. اساسا با این موضوع مخالف هستیم که نام خیابان کارگر تغییر پیدا کند و به نظر می‌رسد باید به دنبال گزینه‌های دیگری برای این کار باشند، چراکه تغییر در نام خیابان کارگر را قبول نداریم. چه بخش شمالی و چه بخش جنوبی این خیابان باید به نام کارگر باقی بماند.
حبیب‌زاده گفت: کارگران نقش بی‌بدیلی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و به همین جهت شهرهای مختلف کشور پس از انقلاب به دنبال این بودند یکی از اصلی‌ترین خیابان‌ها یا میادین شهر را به نام کارگر نامگذاری کنند و این در عمده شهر‌ها اتفاق افتاده است و اینکه بخواهیم بخشی از این خیابان را تغییر نام دهیم در شأن نمایندگان مردم نیست.
واکنش به خبر افزایش ۱۲۰ درصدی نرخ حمل و نقل عمومی
عضو شورای شهر تهران، ری، تجریش در ادامه در واکنش به اخباری در خصوص احتمال افزایش ۱۲۰ درصدی نرخ حمل و نقل عمومی و اینکه شهرداری لایحه‌ای پیش بینی کرده تا این بار قیمت حمل و نقل عمومی را افزایش دهد، بیان داشت: این خبر صحت ندارد و تا الان خبری مربوط به افزایش ۱۲۰ درصدی حمل و نقل عمومی به دست ما نرسیده است.
وی افزود: تغییر نرخ همه ساله باید تا ۱۵ بهمن به شورا ارائه تا تصویب شود و این موضوع در دستور کار شورا هم هست؛ البته قرار است نرخ‌ها افزایش پیدا کند، اما این افزایش ۱۲۰ درصدی نخواهد بود و قطعا افزایش نرخ‌ها معقولانه خواهد بود. این نرخ هنوز در صحن مطرح نشده و شاید در جلسه بعدی شورا مطرح شود.

همچنین مطالعه کنید:

بسیج فروشگاههای زنجیره‌ای برای عرضه کالاها

به گزارش کسب و کار نیوز، امیرخسرو فخریان گفت: با توجه به اینکه تمامی تدابیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *