صفحه اصلی / 8 میلیارد دلار منابع برای فعالیت‌های درون صنعت نیاز است

8 میلیارد دلار منابع برای فعالیت‌های درون صنعت نیاز است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت فعالیت های اکتشافی را مهم‌ترین فعالیت های معدنی دانست و بیان کرد: کار اکتشاف در دولت دوازدهم به طور جد دنبال می‌شود که به دنبال استفاده از تجربیان جهان در این خصوص می باشیم.
محمد شریعتمداری عصر امروز 12 بهمن‌ماه در آئین افتتاح همزمان پروژه‌های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر و طرح‌های اقتصادی و زیربنایی با حضور رییس جمهور با اشاره به اینکه استان کرمان بهشت معادن ایران است، گفت: در دولت تدبیر و امید شکوفایی بسیار خوبی در حوزه زمین شناسی خواهیم داشت.
وی به تحقق رشد 8 درصدی کشور اشاره کرده و عنوان کرد: 8 میلیارد دلار منابع برای فعالیت های درون صنعت نیاز است که با پیش بینی های صورت گرفته تامین آن قطعی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هم اکنون ایران با تولید 30 میلیون تن آهن اسفنجی در دنیا در رتبه اول قرار دارد، اظهار کرذ: هم اکنون در حوزه تولید فولاد به مرز 32 میلیون تن رسیده ایم که در چشم انداز 1404 باید این رقم به 55 میلیون تن برسد، که برای تحقق آن به 12 میلیارد یورو تامین مالی نیاز داریم.
وی فعالیت های اکتشافی را مهمترین فعالیت های معدنی دانست و بیان کرد: کار اکتشاف در دولت دوازدهم به طور جد دنبال می‌شود که به دنبال استفاده از تجربیات جهان در این خصوص هستیم.
شریعتمداری زنجیره فولاد را موضوعات مهم برای ایجاد توازن دانست و اظهار کرد: 62 درصد فولاد خاور میانه در ایران تولید می شود که بخش زیادی از آن در دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
وی افزود: 110 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور در دست اقدام است که رشد فیزیکی آن 57 درصد است و با بهره برداری از این پروژه ها، مشکل اشتغال کشور تا حدودی مرتفع خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت مهمترین اقدام شرکت صنعتی معدنی گل گهر را توجه به مسئولیت اجتماعی خود برشمرد و تصریح کرد: یکی از اقدامات گل گهر در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی ، ایجاد مرکزهای عام المنفعه بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

khansari

کیمته داوری مشترک میان ایران و چین تشکیل می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، صبح امروز، مسعود خوانساری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *