صفحه اصلی / کاهش زمان سفر با تکمیل قطعه چهارم محور قم- جعفریه

کاهش زمان سفر با تکمیل قطعه چهارم محور قم- جعفریه

 به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری گفت: محور قم -جعفریه جاده‌ای حدود ۳۵ کیلومتری است که زمانی یک جاده فرعی و روستایی به شمار می‌رفت و تنها برای دسترسی محلی از آن استفاده می‌شد که با توجه حجم بالای تردد و بروز حوادث ناگوار ترافیکی، تعریض و دو بانده شدن آن در دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت.
صبوری افزود: احداث محور قم- جعفریه در دولت یازدهم شروع شد و تا به اکنون سه قطعه آن به بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم تا پایان سال جاری قطعه چهارم و پایانی آن تکمیل شود.
وی با اشاره به این که عملیات اجرایی در محور قم- جعفریه در چهار قطعه انجام پذیرفت، توضیح داد: در قطعه یک باند رفت محور قم- جعفریه به طول ۱۰.۵ کیلومتر و قطعه یک باند برگشت محور قم- جعفریه به طول ۱۱ کیلومتر، قطعه دو باند رفت محور قم- جعفریه به طول ۸.۵ کیلومتر، قطعه سه باند رفت محور قم- جعفریه به طول هفت کیلومتر و قطعه چهار محور جعفریه- آوه به طول چهار کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۳۵ میلیارد ریال راه احداث شده است.
وی تصریح کرد: قطعه صفر باند رفت محور قم- جعفریه به طول دو کیلومتر مربوط به حوزه شهرداری قم بوده است.
مدیرکل راه و شهرسازی قم با بیان این که این جاده در گذشته و قبل از احداث به جاده مرگ مشهور بود، به مزایای احداث محور قم- جعفریه اشاره کرد و گفت: این محور نقش ورودی به شهر قم از استان‌های غربی و شمال غربی کشور و کریدور ارتباطی ورودی آزادراه قزوین – زنجان و گرمسار را به خوبی ایفا می‌کند.
وی افزود: بهره‌مندی دامداران بزرگ منطقه با توجه به قرار گرفتن دو مجتمع بزرگ دام در محور قم – جعفریه و بهره‌مندی کشاورزان بیش از ۱۵ روستا در این منطقه برای آمد و شد امن‌تر به شهر قم از دیگر مزایای احداث جاده قم- جعفریه است.
صبوری در ارتباط با قطعه چهارم که حدفاصل شهر جعفریه تا انتهای حوزه استحفاظی استان را در بر می‌گیرد، توضیح داد: با تکمیل شدن قطعه چهارم بزرگراه مذکور به طول شش کیلومتر و با هزینه ۶۰ میلیارد ریال تا پایان امسال، عملاً قطعه اتصال بزرگراهی قم- ساوه- بویین‌زهرا – قزوین تکمیل می‌شود و تردد خودروها در کریدور شمال -جنوب و شمال غربی کشور تسهیل می‌شود به گونه‌ای که بجای تردد در مسیر قم-تهران-کرج- قزوین به طول ۳۵۵ کیلومتر می‌توان با استفاده از مسیر بزرگراهی قم- جعفریه به طول ۲۲۰ کیلومتر شاهد کاهش ۱۳۵ کیلومتری مسیر و تقلیل زمان سفر باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

RAHMANI

رایزنی رحمانی در نیمه دوم آذرماه با ۴ کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، بیانات رهبری نقشه‌ی راه دیپلماسی اقتصادی کشور است، راهبردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *