صفحه اصلی / سوابق تحصیلی 4 میلیون ایرانی موجود نیست

سوابق تحصیلی 4 میلیون ایرانی موجود نیست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تشکیل شناسنامه آموزشی برای 49 میلیون ایرانی گفت: متاسفانه هنوز سوابق آموزشی چهار میلیون نفر را پیدا نکرده‌ایم.
علی باقرزاده درباره آخرین روند صدور شناسنامه آموزشی برای ایرانیان اظهار کرد: بر اساس آمار ثبت احوال و مرکز آمار  53 میلیون جمعیت در گروه سنی 10 تا 49 سال داریم که از این تعداد پرونده آموزشی برای حدود 49 میلیون نفر تشکیل شده است.
وی افزود:  هر کجا که سابقه آموزشی از این افراد بر جای مانده در پرونده شان درج شده است، اما متاسفانه هنوز سوابق آموزشی چهار میلیون نفر را پیدا نکرده‌ایم. می‌دانیم این افراد زنده هستند و در ایران زندگی می‌کنند ولی سابقه‌ای از تحصیل آنها در هیچ کجا پیدا نکرده‌ایم و مشخص نیست که کجا درس خوانده و سابقه تحصیلی شان چیست؟.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه البته از این چهار میلیون، 2.5 میلیون نفر در سرشماری‌ها اعلام کرده‌اند باسوادند گفت: اما از آنجا که مدرکی از آنها در دست نیست نمی‌توانیم به خوداظهاری ها استناد کنیم. شاید حتی این افراد اعلام کرده باشد دیپلم دارند ولی باید عین مدرک را پیدا کنیم.
باقرزاده ادامه داد: به جد در حال تلاشیم تا این پرونده ها تکمیل شوند. پیدا کردن این اطلاعات مشکل شده، با این حال هر هفته‌ای که می گذرد تعدادی را در جریان جست‌وجو در اطلاعات ثبتی سازمان سنجش، آموزش و پرورش، نظام وظیفه، ثبت دفاتر امتحانی و آموزش عالی می‌یابیم.
وی با بیان اینکه حداقل سطح سواد در این شناسنامه، پنجم ابتدایی است گفت: با همکاری سازمان بهزیستی فایل افراد آموزش ناپذیر در اختیارمان قرار گرفته و آنها ستاره دار شده‌اند. بر این اساس دیگر نمی‌شود آنها را ثبت نام کرد و اگر چنین اقدامی صورت گیرد به عنوان ثبت نام کاذب قابل شناسایی است. ضمن آنکه آمار فوتی‌ها را هر هفته از ثبت احوال می‌گیریم و از جامعه هدف خارج می‌کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *