صفحه اصلی / دولت مکلف به حمایت از قدس شریف به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین شد

دولت مکلف به حمایت از قدس شریف به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین را با 198 رای موافق و یک رای ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان همچنین جزییات ماده واحده این طرح را با 207 رای موافق از مجموع 226 نماینده حاضر تصویب کردند که براساس این ماده واحده یک تبصره به ماده یک قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب 19 اردیبهشت 1369 الحاق می شود.
براساس این تبصره دولت مکلف است از همه قدس شریف به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین حمایت کند.
نمایندگان مجلس پس از رای بالا به این طرح شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند
مجلسی ها در جلسه علنی روز یکشنبه خانه ملت دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین را تصویب کردند.
محمدرضا تابش نماینده مردم ارکان در مجلس در جریان بررسی این طرح در اخطاری با استناد 154به اصل قانون اساسی گفت: براساس این اصل جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می داند و استقلال،آزادی و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان می شناسد بنابراین در عین خودداری کامل از هرگونه دخالت در امور داخلی ملت های دیگر از مبارزه حق طلبانه مستضعفین در برابر مستکبران در هر نقطه از جهان حمایت می کند
وی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای تهیه این طرح وتوجه به ماده هفت این قانون در رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان مرکز دولت اسلامی فلسطین تشکر کرد.
 

 

همچنین مطالعه کنید:

افزایش تولید نفت عربستان

افزایش تولید نفت عربستان در ماه اکتبر

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, یک منبع صنعتی در عربستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *