صفحه اصلی / لایحه استخدامی شهرداری ها در انتظار طرح در صحن مجلس

لایحه استخدامی شهرداری ها در انتظار طرح در صحن مجلس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران و روسای شوراهای حوزه های انتخابیه سخن می گفت، افزود: در صورت تصویب ماده واحده این لایحه در صحن علنی مجلس ،آیین نامه اداری استخدامی شهرداری توسط وزارت کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور تنظیم می شود و در سیر مراحل قانونی تصویب قرارخواهد گرفت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات شهرداری ها وجود نیروی مازاد بدون تخصصی است که بخش اعظم اعتبارات شهرداری صرف پرداخت حقوق آنها می شود، تاکید کرد: بکارگیری نیرو در شهرداری ها خارج از مقررات و ضوابط تعیین شده، ممنوع است.
افشانی با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری اگر به فکر آینده ای خوب برای شهرها هستند، باید به فکر تحول در حوزه منابع انسانی باشند، افزود: در حال حاضر جای دانشجویان ممتاز دانشگاه های معتبر کشور و نخبگان دانشگاهی، که در حقیقت ثروت و سرمایه آینده شهرها هستند، در شهرداری ها خالی است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین نگاه بخش اعظم شهرداری ها به کمک های دولتی برای اداره شهر را یکی دیگر از مشکلات با توجه به محدودیت های مالی دولت برشمرد و با تاکید بر ضرورت تغییر در این نگاه به اداره شهر گفت: شهرداری ها برای اجرای پروژه و توسعه زیرساخت های شهر راهی جز شناسایی مزیت های شهر و منطقه خود به منظور ایجاد منابع درآمدی پایدار و جذب سرمایه گذار ندارند.
افشانی به برنامه ریزی های دولت به منظور کمک به مدیریت پسماندها در لایحه بودجه سال 1397 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره و ابراز امیدواری کرد که با حمایت نمایندگان مجلس از این موضوع،اقدامات خوبی برای ساماندهی پسماندهای شهری و روستایی انجام شود تا شاهد کاهش آسیب های ناشی از دفن غیر اصولی پسماندها، کاهش آلودگی های زیست محیطی و حفظ طبیعت و محیط زیست باشیم.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: همچنین کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و کلان شهرها با مشارکت بخش غیر دولتی نیز که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است در کمیسون تخصصی تصویب و نمایندگان در حال بررسی جزییات آن هستند.
**طرح های دارای توجیه اقتصادی را به بانک معرفی می کنیم
وی اضافه کرد: طرح های دارای توجیه اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها را برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی می کنیم.
وی افزود: مناقصات مربوط به تامین ماشین الات موردنیاز شهرداری ها و دهیاری ها شامل حمل زباله، آتش نشانی و حمل متوفی ‌تمام شده است و پس از تولید، بسرعت توزیع می شود.
افشانی تاکید کرد: در قانون برنامه ششم توسعه، قوانین بودجه سنواتی کشور، قوانین شهرداری ها و شوراها و سایر قوانین مرتبط با مدیریت شهری، ظرفیت های خوبی برای ایجاد درآمدهای پایدار و بهره گیری از اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه های شهری لحاظ شده است که ضرورت دارد توجه ویژه به این قوانین داشت.
 

 

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *