صفحه اصلی / مرکز نوآوری کرمان جایی برای ایجاد تفکر کارآفرینی

مرکز نوآوری کرمان جایی برای ایجاد تفکر کارآفرینی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن، عباس پرداختی، رئیس مرکز نوآوری استان کرمان، ۳۰ آذر در مراسم آغاز به‌کار چهاردهمین همایش علمی‌پژوهشی و نخستین استارت‌ آپ‌ ویکند صنعت توزیع برق کشور گفت: استارت‌ آپ‌های زیادی در مرکز نوآوری استان کرمان برگزار کرده‌ایم.
وی افزود: سالانه ۶۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارو و تجهیزات پزشکی در کشور است که سهم استان کرمان حدوداً صفر است، ۲۰۰ تن گیاه دارویی سالانه از استان خارج می‌شود و دانش‌آموزان کرمانی در جشنواره خوارزمی رتبه‌های برتر را کسب می‌کنند.
پرداختی تصریح کرد: اما چرا کرمان یک استان صنعتی و کارآفرین نیست و میزان بیکاری در این خطه بالا است، زیرا تفکر ما کارآفرینی نیست و مرکز نوآوری برای ایجاد تفکر کارآفرینی شکل گرفته است.
رئیس مرکز نوآوری استان کرمان اظهارکرد: مرکز نوآوری استان کرمان سومین مرکز در کشور است که به صورت مستقیم زیر نظر معاونت فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کند.
پرداختی عنوان کرد: دانشگاه‌ها، استانداری و بنیاد ملی ارکان مرکز نوآوری استان کرمان هستند و تعامل و همکاری خوبی بین این مجموعه‌ها وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه پنجم فناوری کشور را دارد و پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری به رتبه سوم برسیم، تأکید کرد: کارگاه صنعت انیمیشن در مرکز نوآوری استان کرمان برگزار شد و این استان در ساخت انیمیشن صاحب سبک شده است.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

احتکار و هزاران پرونده تخلف در عرضه کالا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *